PANELİ GİZLEKONU HAKKINDA DESTEK ALMAK İÇİN 11820'Yİ ARAYABİLİRSİNİZ TIKLA ARA

11 Ayın Sultanı 2016 Ramazan ayı geldi çattı. Ramazan’da Kullanılabilecek En İyi Android Uygulamaları sizin için araştırdık ve bu uygulamalar arasında size en uygununu seçerek gerek cep telefonunuzu bir ramazan davulu haline getirin, Cami de okunan ezanı duymuyorsanız bu uygulamalar iftar vakti geldiğinde size haber versin ya da ramazanda diyet yapmak isteyenler ya da kaç kalori yediğini öğrenmek isteyenler için işte seçtiklerimiz.

Ezan Vakti Kuran’ı Kerim Pro

Mobil Android uygulamaları arasında beğenilerek kullanılan App ler arasında yer alıyor.

ramazan-uygulamasi-android_1

Uygulama içeriği; İftar Sayacı, Sahur Davulu, İmsakiye, Oruç-Namaz İlmihali, Hatim Takip, Zekatmatik, Fitre Zekat Bilgileri,  Bayram Namazı Zamanı, Kılınışı

Uygulama özellikleri; Ezan Vakitlerinde Uyarı, Vakitler girmeden önce 2. hatırlatma uyarısı, Namazdayım Modu ( Namazdayken arama reddetme,SMS atma bu özellik çok iyi), Vakitlerde otomatik sessize alma, Bulunduğunuz yere göre GPS den (uydudan ) vakit hesaplayabilme, Vakitlerini Aylık indirme ile bir ay internet gerekmeden çalışabilme. 2.Şehir ekleyebilme özellikleri.

KURANI KERİM; Değiştirilebilir font, Ayarlanabilir Okuma Hızı, Yatay ekran desteği

  • Yeni eklenen hafızlar,
  • Kuran Fihristi,
  • Kuran sayfası görünümü,
  • Birçok dilde meal.

Zekatmatik, Dua Kardeşliği, İslami Duvar Kağıtları, Online Hatim Paylaşımı (Ayet,Sure,Sayfa,Cüz Bazında), Okunan ayeti takip için Otomatik Zoom, Hicri Gün ve Aylar, Otomatik kaza takibi (Kılmadığınız namazları kaydedip sonrasında kaza yapıp yapmadığınızı kontrol ediyor.)

Kıble Pusulası, Kıble Haritası, Yakındaki Camileri bulma (Google Hizmeti), Sahur uyandırma, Pazartesi perşembe oruç hatırlatma, Cuma Namazı Hatırlatma (Değiştirilebilir kısa sela sesiyle), Uyarı seçenekleri için birden çok ses seçeneği, Her vakit için ayrı zaman ve ses seçebilme, Sabah Namazına Uyandırma Özelliği. (Yüksek seviyeli sesler)

Ezan Vakti Kuran’ı Kerim Pro İndir

Ramazan Rehberi

Bu uygulama  Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından hazırlanmıştır. Ramazan Rehberi uygulaması, Ramazan ayı hakkında dini bilgilerin, yer aldığı ve tüm illerin iftar sahur ve namaz vakitlerini size bildirim olarak gönderebiliyor.

ramazan-uygulamasi-android_2

Ayrıca zekat ve fitre ne kadar vereceğiniz gibi ramazan ayı içerisindeki ibadet ile ilgili birçok bilgiyi veriyor.

Ramazan Rehberi İndir

Muslim Pro – Ramazan 2016

Uygulama yayınlandığından itibaren yaklaşık olarak 5 milyon indirmeye ulaşan bir app olan Muslim Pro Ramazan 2016 uygulaması size namaz saatlerini vakti gelince bildiriyor ramazan ayı boyunca iftar saat kaçta ya da sahur yapacağız ama imsak vakti ne zaman gibi sorularınıza cevap olarak bu uygulamayı kullanabilirsiniz.

ramazan-uygulamasi-android_3

Aynı zamanda yakınınızda bulunan restoran ve camileri tespit edebiliyor.

Muslim Pro – Ramazan 2016 İndir

Ramazan Davulu

Adından da anlaşılacağı gibi bulunduğunuz bölgede davulcu yoksa ya da davulun sesi uzaktan hiç gelmiyorsa 🙂 bu uygulama sizi sahura kaldırabilir.

ramazan-uygulamasi-android_4

Aynı zamanda telefonunuzda bulunan hareket sensörleri ile entegre olarak çalışan Ramazan Davulu uygulaması, telefonu hareket ettirme ritminize göre davul çalmakta.

Ramazan Davulu İndir

Kalori Hesaplama

Kalori Sayacı; Ramazana özel olmasa bile ramazan ayında diyet yapmak isteyen yiyip içmelerine dikkat edip abartıya kaçmak istemeyen kişiler bu uygulama…

ramazan-uygulamasi-android_5

Ramazan aylarında iftar ile birlikte çok fazla yemeğe yüklenen insanlar, bunları hemen sindirilemiyor bu sindirim yapılması için vücudunuzun da hareket etmesine ihtiyaç var iftar açtıktan sonra hemen yatmamanızı öneririz. Hayırlı ramazanlar.

Kalori Sayacı İndir

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.