Android Bildirimler Nasıl Kapatılır?

0
PANELİ GİZLEKONU HAKKINDA DESTEK ALMAK İÇİN 11820'Yİ ARAYABİLİRSİNİZ TIKLA ARA

Günümüz dünyasında sosyal ağ, haber ve e-posta gibi devamlı kontrol edilen alanlar, önemli oranda artık akıllı cihazlardan takip edilip hızlı bir şekilde haberdar olma imkanı elde ediliyor. Fakat son dönemlerde kullanıcılardan akıllı cihazlarına gelen bildirimlerin geç iletildiğine ilişkin söylentiler çıkmaya başlamıştır. Teknoloji seven kullanıcıların bu durumu yakından takip edildiği de söylenebilir.

Özellikle telefonlar Wi-Fi ağına bağlıyken ortaya çıkan bu problem, sizlere iletilen e-posta ve mesajlardan daha geç haber almanıza yol açarak acil durum anında zaman kaybına neden olacaktır.

Android Kilit Ekranı Bilirimleri

İstediğiniz uygulamanın bildirimlerini kapatın!

Belirli oyun ve uygulamalar, devamlı bildirim ileterek kullanıcıların memnuniyetsizliğini kazanmaktadır. Bu denli aşırı bildirimlere gerek duymayan kullanıcılar, bildirimlerini kapatmak isteyebiliyor. Üstelik bu sorunun çözümü de son derece basit ve kolaydır. Android 6.0.1 sürümü olan Android Marshmallow sürümü ve üzerinde yer alan bütün Android sürümleri dahilinde uygulama bildirimlerini oldukça basit bir şekilde kapatmanız mümkündür. Peki, Android işletim sisteminde uygulama bildirimleri nasıl kapatılmaktadır?

Android > Uygulamalar > Uygulama > Bildirimleri Kapat

Uygulama bildirimlerinin kapatılması için nasıl yapılacağıyla ilgili detaylı bir bilgi edinmeniz gerekir. Daha sonrasında kolaylıkla işlem yapmaya geçebilirsiniz. Android sürümü eğer 6.0.1 yani Android Marshmallow ve herhangi bir android sürümü ise diğer aşamalar daha kolay olacaktır.

  • Ayarlar menüsüne girerek menünün başında bulunan ‘uygulamalar’ kısmına girmelisiniz.
  • Karşınıza gelen bu listeden bildirimlerin gelmesini istemediğiniz uygulamaları seçmelisiniz.
  • Daha sonrasında ‘durdurmaya zorla’ butonunun alt kısmında bulunan ‘bildirimleri göster’ ifadesinin yanında göreceğiniz ‘tik’ butonuna dokunarak bu işareti kaldırmalısınız. İşlemi onaylayarak sonuca ulaşmanız mümkündür.-

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.