Bilgisayardan Televizyona Ses Gitmiyor Sorunu

0
PANELİ GİZLEKONU HAKKINDA DESTEK ALMAK İÇİN 11820'Yİ ARAYABİLİRSİNİZ TIKLA ARA

Bilgisayarınızdaki filmi televizyondan izlemeye karar verdiniz ve ses sorunuyla karşılaştıysanız bilgisayardan televizyona ses gitmiyor sorunu çözümü ile ilgili ayarların yapılması için bilgi aktaracağız.

Bilgisayarlarımızdan izlemekte olduğumuz bir filmi, diziyi ya da haber kanalını direk televizyonunuza bağlayarak izlemesini sağlayabilirsiniz. Aslında bu işlem sanıldığı kadar zor değil. Elinizde HDMI kablosu bulunuyorsa bu kablonun bir ucunu bilgisayarınıza diğer ucunu da televizyonunuza takmanız halinde doğrudan bağlantıyı televizyona aktarabilirsiniz.

Ama bazı kullanıcılar kablo bağlantılarını doğru takıyor olmasına rağmen görüntü geliyor ses gelmiyorsa nedenini kontrol ederek çözüme dair ayarlarımızı işleme koyacağız.

Bilgisayardan Televizyona Ses Gitmiyor Sorunu 1

Daha öncesinde hiçbir problem olmadan bilgisayarınızdaki filmi kablo takarak televizyondan izliyorsanız kablo bağlantılarında sorun olabilir. Başka bir HDMI kablo bağlantınız varsa bu bağlantıyı takarak deneme gerçekleştirmenizde fayda var.

Bağlantılarınızda sorun yoksa bu durumda bilgisayarınız üzerinden ayarları gözden geçirmeniz gerekiyor. Bu ayarlarımızı kontrol altında tutabilmek için bilgisayarınızdan sırasıyla ‘’Denetim masası>Donanım ve ses>Ses bölümüne girelim.

Bilgisayardan Televizyona Ses Gitmiyor Sorunu 2

Ayarlarınızın olduğu ekranda ‘Kayıttan yürüt’’ seçeneğinin hemen altında bulunan HDMI yürütme ses çalma aygıtının olduğu bir alan göreceksiniz. Buraya sağ tıklamanız durumunda gelecek olan menüde ‘’Varsayılan aygıt olarak Ayarlar’’ dediğinizde işlemlerimizi tamamlayacağız.

Yaptığınız işlemlerle birlikte artık bilgisayarınızdaki filmi televizyonunuzda sesle birlikte izlemesini sağlayabilirsiniz. Uydu ayarı olarak tüm sorularınızın yanıt bulabilmesi için işlemlerimize devam etmekteyiz. İyi seyirler.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.