Bu sene 72 milyon giyilebilir cihaz satılacak!

0
PANELİ GİZLEKONU HAKKINDA DESTEK ALMAK İÇİN 11820'Yİ ARAYABİLİRSİNİZ TIKLA ARA

Maliyetler düştü ve her kategoriye uygun ürünler geliştirildi bu nedenle giyilebilir cihazlar sezonu sürekli değişen bir sektör haline geldi. Genellikle akıllı bileklik, akıllı saatler ilgi çekmekte ama bunun yanı sıra kolye, gözlük, elbise aksesuarları gibi birçok ilgi çekici ürünlerde mevcut.

Bu yıl giyilebilir cihaz ürün şatı rakamları 72.1 milyona ulaşacak. Bu analiz IDC tarafından yapıldı. Geçen sene bu rakam 24.5 milyon idi ama bu yıl yüzde 173 kadar bir artış göz önünde.

g-c2

Ekrana sahip olan akıllı saat ve bileklik gibi giyilebilir ürünler toplam 33.1 milyon, elbise aksesuarı, kolye, küpe, fitness bilekliği gibi temel giyilebilir ürünlerin ise toplam 39 milyon tane satacağı öne sunuluyor.

g-c1
Giyilebilir cihazlar sektörü ileride ki senelerde de artışını sürdürürken oranlar ikili hanelerde kalacak. 2019 senesine geldiğimizde pazarın 155 milyon satış yapacağı tahmin ediliyor. Bu rakam içinde akıllı giyilebilir ürünler 89.4 milyon, temel giyilebilir ürünler de 66.3 milyon pay sahibi olacak. Yıl bazında ki artış %10 olarak kalacak.

gc-1

İleri ki yıllarda Android Wear, WatchOS, Tizen OS gibi giyilebilir platformların kullanım tecrübesi ve uygulama açısından kendisini daha fazla geliştireceği belirtilirken, Hololens gibi projelerin sektörde büyük bir değişim de önalan olacağı ifade ediliyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.