Huawei HG532e Port Yönlendirme Güvenlik Kamerası İçin

2
PANELİ GİZLEKONU HAKKINDA DESTEK ALMAK İÇİN 11820'Yİ ARAYABİLİRSİNİZ TIKLA ARA

Huawei HG532e port yönlendirme modemde port açma işleminin nasıl yapılacağını anlatacağım. Bu makalede bir Güvenlik kamerası için port açıyoruz.

 • Port açmadan önce bilinmesi gerekenler; DVR cihazının yerel ip si bunu eğer biliyorsak bir internet tarayıcısı açıyoruz (google chrome, internet eplorer, firefox gibi)
 • Bu makaledeki port açma işleminde DVR ip si 192.168.1.114 şeklindeydi bu her cihazda aynı olmaz, bunu öğrenmek için dvr cihazının kendi monitöründen arayüzüne girmeniz gerekiyor. Huawei port forwarding.

huawei-hg532e-port-yonlendirme-port-acma-1

 • DVR cihazın arayüzüne giriş yaptık çünkü diğer bilmemiz gereken şey Port numaralarıdır.
 • Sol alt köşede Ayarlar butonuna tıklıyoruz.

huawei-hg532e-port-yonlendirme-port-acma-2

 • Açılan sayfadan Network başlığına tıkladığımızda ağ ile ilgili ve port ile ilgili bilgiler listeleneceği bir ekran karşımıza geliyor.
 • Bu dvr cihazındaki açılacak port değerleri HTTP Port : 80 Client Port: 8880 şeklindeymiş, bu sizin cihazınızda farklı bir yerdedir. Port bilgisi geçen tüm bilgiler modemde açılması gerekiyor.

huawei-hg532e-port-yonlendirme-port-acma-3

 • Dvr arayüzünden port değerlerini gördüğümüze göre elimizdeki veriler DVR ip si: 192.168.1.114 Açılacak dvr portları 80 ve 8880 şeklinde.
 • Hadi modem arayüzüne giriş yapıp şu portları açalım.
 • Huawei HG532e modem arayüzüne giriş için adres satırına aşağıdaki göründüğü gibi 192.168.1.1 yazıyoruz. Kullanıcı adı admin şifre admin ttnet ya da superonline şeklindedir ya da kullanıcı adı vodafone şifre de vodafone şeklinde giriş yapın, modem eğer vodafone dan alınan bir modemse bu şifreler geçerlidir. Eğer giremezseniz modemi resetlemeniz gerekebilir.

huawei-hg532e-port-yonlendirme-port-acma-4

 • Modem arayüzüne giriş yaptıktan sonra sol kısımdaki menüden Gelişmiş →NAT→ Port Eşleştirme başlıklarını seçiyoruz.
 • Açılan ekranda port bilgilerine göre aşağıdaki gibi eklemeler yaptım, siz de sizin dvr cihazının bilgilerine göre kutucukları dolduruyorsunuz. Kaydetmek için Gönder butonuna tıklayın.

huawei-hg532e-port-yonlendirme-port-acma-7

80 portunu açmak için de yine Sağ üst köşede Yeni butonuna tıklıyoruz ve aynı şekilde bilgileri dolduruyoruz ve kaydediyoruz.

huawei-hg532e-port-yonlendirme-port-acma-6

Artık dışarıdan dış ip ile güvenlik kameralarınızı izleyebilirsiniz. Cep telefonunuzdan güvenlik kamerası izlemek isterseniz aşağıdaki makalemi okuyabilirsiniz.

http://www.teknolojicozumu.com/android-telefondan-guvenlik-kamerasi-izleme/

Sorularınız olursa yorum yazabilirsiniz kolay gelsin devamı için takipte kalın…

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.