‘iOS 11 Wi-fi Kapanmıyor’ Sorunu Çözümü

1
PANELİ GİZLEKONU HAKKINDA DESTEK ALMAK İÇİN 11820'Yİ ARAYABİLİRSİNİZ TIKLA ARA

Geçtiğimiz günlerde iOS cihazlar için kullanıma sunulan iOS 11 güncellemesinden sonra kullanıcılar Denetim Merkezinden Wi-fi kapattıklarında Wifi kapanmıyor olduğunu gördük.

iPhone Denetim Merkezi ekranında, kullanıcıların flaşın etkinleştirilmesi, ekran döndürme özelliğinin kapatılması ve ekranın parlaklığını ve ses kontrol etmesi de dahil olmak üzere birkaç anahtar ayarını hızlı bir şekilde değiştirebilmemiz adına tasarlanmış çok sayıda araç çubuğunu kullanabileceğimiz hale getirdi.

Fakat can sıkan bir konu şu ki Wi-fi yi kapatsak dahi tamamen kapanmadığını gördük ve bu da arka planda Wi-fi nin açık olduğunu ve sürekli ağa katılmak istermisiniz diye soruyor. Bu da cihazda şarj sorunu olmasını sağlıyor.

iOS 11 Wifi Sorunu Çözümü

Bu sorunun çözümü için ise aşağıdaki işlemleri denemenizde fayda olabilir.

  • Çok basit bir çözümü Ayarlar kısmına gidip buradan kapatmak olacaktır fakat zaten amaç bunu yapmamak olduğu için Apple bununla ilgili bir güncelleme daha getirdi.
  • Cihazınızdan Ayarlar > Genel > Yazılım Güncelleme kısmına gidin.

apple güncelleme

  • iOS 11.0.1 güncellemesini muhtemelen göreceksiniz, 277.4 MB olan bu güncelleme hem güvenlik hem de sorun giderme içeriyor.  İndir ve Yükle butonuna basın. Cihazın pil seviyesinin %50 olması gerektiğini unutmayın.
  • Ben de cihazımda bu güncellemeyi yaptıktan sonra aslında yine Wi-fi kapanmıyor diye görünüyor ve Ayarlar kısmına baktığımda fakat bu sefer “Yeni Wi-Fi ağ bağlantıları Denetim Merkezi’nden kapatıldı.” şeklinde bir uyarı gördüm aşağıdaki resimde de olduğu gibi.

denetim merkezi wifi

Bu güncellemeyi yaptıktan sonra artık ağa katılmak ister misiniz diye sormadı, siz yine de Ayarlar kısmına giriş yaparak arka planda Wi-fi özelliğini tamamen kapalı hale getirmenizde fayda var.

1 Yorum

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.