iPhone iOS 11 ile Programsız Ekran Kaydı Nasıl Yapılır?

0
PANELİ GİZLEKONU HAKKINDA DESTEK ALMAK İÇİN 11820'Yİ ARAYABİLİRSİNİZ TIKLA ARA

iOS 11 ile gelen yeni özelliklerden biri ise programsız ekran kaydı nasıl yapılır bundan bahsedeceğiz. Öncelikle cihazınızı iOS 11 e yükseltmiş olmanız gerekmektedir. Eğer hala güncellemediyseniz Ayarlar > Genel > Yazılım Güncelleme menü yolunu izleyerek bir wifi ağına bağlanıp yaklaşık 1.9 GB boyutunca olan güncellemeyi uygulamanız gerekmektedir.

iPhone Programsız Ekranı Kaydı

  • Bu özellik varsayılan olarak pasif durumdadır. Bu özelliği açmak için aşağıdaki adımları izleyin.
  • Öncelikle Ayarlar menüsüne giriş yapıyoruz.

iPhone Ekran

Ayarlar ekranından Denetim Merkezi ne giriş yapıyoruz.

iPhone iOS 11 Ayarlar

Denetimleri Özelleştir seçeneğini seçiyoruz, ‘Uygulama içi erişim’ özelliği isteğe göre değiştirilebilir.

iPhone iOS 11 Denetim Merkezi

Açılan özelleştirilebilir Denetim Merkezi seçeneklerinden iPhone telefonda ekranı videoya kaydetme işlemini kullanabilmemiz için Ekran Kaydı seçeneğinin yanındaki + butonuna dokunun. Bu şekilde denetim merkezine dahil etmiş olacağız.

iPhone iOS 11 Denetim Merkezi Ayarları

Ekledikten sonra aşağıdaki gibi ‘Dahil et’ başlığı altında olan seçenekler Denetim Merkezi ekranında aktif olan seçeneklerdir, buradan istediğinizi çıkarıp istediğinizi ekleyebiliyorsunuz.

iPhone iOS 11 Denetim Merkezi Ayarları

Dahil ettikten sonra Denetim Merkezi ekranını açarak aktif olup olmadığına bakıyoruz. Aşağıdaki resimde görüldüğü gibi iOS 11 ile birlikte değişen yeni ekran aşağıdaki gibi ve sol alt köşedeki kayıt butonu ile ekranı video olarak kaydetme işlemini rec butonu ile yapabilirsiniz. Kaydı dururma işlemi için tekrar denetim merkezinden bu butona uzunca basmanız yeterli olacaktır.

iPhone iOS 11 Denetim Merkezi Ekranı

Bu işlemleri yaptıktan sonra ister cep telefonunda oynadığınız oyun videolarını artık rahatlıkla kaydedebilir internet ortamına da isterseniz yükleyebilirsiniz. Videolu olarak daha hızlı öğrenmek için aşağıdaki videoyu izleyebilirsiniz. İyi eğlenceler.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.