iPhone Parolamı Unuttum Nasıl Açabilirim

2
PANELİ GİZLEKONU HAKKINDA DESTEK ALMAK İÇİN 11820'Yİ ARAYABİLİRSİNİZ TIKLA ARA

Şu an bu yazıyı okuyorsanız büyük bir ihtimalle iPhone kullanıyorsunuz ve telefonunuzun parolasını unuttunuz ve telefonu nasıl açabilirim diyorsunuz, her girişte süre tanıyarak tekrar giriş yapmanızı istedi, iphone kapalı 1 dakika sonra yeniden deneyin , 5 dakika sonra 15… ve iphone kapalı 1 dakika sonra yeniden deneyin seçeneğine kadar çıkaracaktır, bu süre geçtikten sonra iPhone Kapalı – iTunes’a Bağlayın yazısı çıkacaktır..

iphone-kapali

Bu işlem iPhone telefonu sıfırlamak işlemini gerektirecektir. Cihazınızı daha önce bir pc de iTunes ile yedeğiniz aldınız mı? Eğer aldıysanız işlemleri yedek aldığınız bilgisayardan uygulamanız daha kolay çözüm olacaktır.

iTunes ile hiçbir bilgisayardan telefonun yedeğini almadıysanız cihazı DFU modunda başlatıp Güncelleme işlemi ile iPhone telefonu fabrika ayarlarına alabileceğiz.

iPhone Kurtarma Modu İle Sıfırlamak

Daha önce iTunes ile yedek almadıysanız aşağıdaki işlemleri uygulamaya başlayalım.

  • Öncelikle pc ye iTunes yükleyin.
  • Sonrasında Usb bağlantı kablosunun pc tarafındaki ucunu takın ve telefonunuzu kapatın (telefona kabloyu henüz takmayın)
  • Telefon kapandıktan sonra sadece Home (Menü) tuşuna basılı tutup telefona da kablonun diğer ucunu takın elinizi kablodan aşağıdaki ekran görüntüsü gelmeden çekmeyin.

iphone kilitlendi, itunes'a bağlayın, itunes, iphone kapalı, itunes ile telefon sıfırlama

Aşağıdaki şifre sıfırlama aşamalarını sabırlı bir şekilde okuyup işlem yaptıktan sonra sorununuz çözülecektir.

  • Yukarıdaki ekran görüntüsü geldiğinde bilgisayardaki iTunes ekranında kurtarma modunda bir iPhone algılandı şeklinde bir uyarı çıkacaktır.
  • Bu ekrandan Güncelle butonuna tıklatalım tıkladıktan sonra yaklaşık 1.2 GB lık bir dosya indirecektir.
  • Güncelleme dosyası indirilmesi uzun sürebilir bu yüzden güncelleme dosyasının indirilmesini beklemeniz gerekiyor yaklaşık 20 dakikada indiriliyor. İnternetinizin hızına göre değişebilir.
  • iTunes bu indirme işlemi yaparken yaklaşık bir 10 dakika sonra pc ekranında başarısız oldu gibi bir yazı çıkacaktır bunu dikkate almayın ve uyarıyı kapatın, güncellemeler yüklendikten sonra aynı şekilde işlemi deneyeceğiz.
  • Güncelleme bititkten sonra anlattığım gibi cihazı kapatın ve kapalıyken cihazın orta menü tuşuna basılı tutup aynı işlemi yapın, yine kurtarma modunda iPhone algılandı uyarısı çıkacaktır, bu uyarı çıktıktan sonra tekrar Güncelle butonuna tıklatın.
  • Bu şekilde cihazda güncelleme dosyası yüklemesi tamamlandığı için direkt olarak yüklemeyi yapacaktır. ve iTunes ya da icloud hesabınızın girişi istenecektir.

2 YORUMLAR

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.