Mobil Veriden İnstagrama Giremiyorum

15
PANELİ GİZLEKONU HAKKINDA DESTEK ALMAK İÇİN 11820'Yİ ARAYABİLİRSİNİZ TIKLA ARA

Mobil veriden instagrama giremiyorum diyorsanız eğer; Android ve iPhone kullanıcıları instagram uygulamasında mobil veri açıkken instagram uygulamasına girdiklerinde resimler görünmeyebilir.

Bu sorun internet apn ayarlarınızla alakalıdır. Bu yüzden telefonunuzdan apn ayarlarını kontrol etmelisiniz eğer gprs wap ayarları yapıldıysa bu nedenden dolayı instagramda ve diğer internet kullanan uygulamaların çoğunda sorun yaşayabilirsiniz. Mobil veri kontrolü nasıl yapılır kontrol edelim.

Eğer wifi ile bağlanmıyor ise Instagram Wifiden Çalışmıyor Çözümü sayfasına bakabilirsiniz.

Android Mobil Veri Ayarları

Samsung Galaxy serileri ya da diğer Htc one, Huawei, Zte, General Mobile android telefonlarında genelde aynı menü sıralamasını kullanır.

  1. Ayarları değiştireceğimiz için elbette menüden Ayarlar kısmına giriş yapıyoruz.
  2. Diğer yada Mobil Ağlar kısmına giriş yapın.
  3. Bu ekranda Erişim noktası adları kısmını bulun, eğer bulamazsanız yorum yapın.
  4. Erişim noktası adları ekranında kullandığınız operatöre göre yani Avea, Turkcell, Vodafone hatta göre değişir. ör: avea ısp ya da avea internet yazar bunun içerisine giriş yapın.
  5. Dikkat edilmesi gereken sadece bu kısımlardır. APN: internet olması gerekiyor eğer kullanıcı adında wap ya da gprs yazıyorsa silin. Aynı şekilde şifrede de yazan *** kısmını da silin eğer vodafone kullanıyorsanız kullanıcı adı ve şifre vodafone yazılması gerekiyor ve seçenekler tuşuna basıp kaydedin.

Ayarlamalar bu şekilde olacaktır.

android-internet

Bu işlemleri yaptıktan sonra telefonunandroid-internetuzu yeniden başlatın ve uygulamaya girip tekrar test edin.

iPhone Hücresel Veri Ayarları

iPhone telefon üzerinden Menü > Ayarlar > Hücresel Veri > Hücresel Veri Ağı kısmından sadece apn kısmına internet yazılı olacaktır, sadece Vodafone kullanıyorsanız kullanıcı adı ve şifre vodafone olacaktır.

iphone hücresel veri ağı

 

Eğer ayarlarınız bu şekildeyse herhangi bir işlem yapmayın ve operatörünüzle görüşüp 3g nin açık olup olmadığını kontrol ettirin. Diğer makaleler için Mobil makaleler sayfasına bakabilirsiniz.

15 YORUMLAR

  1. ya ben 3 haftadır uğraşıyodum olmuyodu en son müşteri hizmetlerini ardım paketim bu şekildeymiş 1gb sosyal medyaymış paketten dolayı erişimim engellenmiş

  2. Note 2 var elimde. Apn ayarlarini yaptim Vodofone liyim mobil veride herseye giriyorum( youtube- whatsapp- google) sadece instagrama giremiyorum. Wifi ye yada vodofone ek hediye internet verdiginde girebiliyorum sadece paket internetjnden girilmiyor

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.