Samsung Smart Tv Dns Değiştirme Nasıl Yapılır

1
PANELİ GİZLEKONU HAKKINDA DESTEK ALMAK İÇİN 11820'Yİ ARAYABİLİRSİNİZ TIKLA ARA

Samsung Smart TV DNS değiştirme ayarlarını nereden yapıldığını sizlerle paylaşımını gerçekleştireceğiz.

Cebimize kadar gelen internetin televizyonlara getirilmemesi düşünülmezdi. Artık televizyon alırken ilk aranan özelliklerden bir tanesi de internetin olup olmamasıdır. İnternet olmayan televizyonlar çok fazla ilgi odağı olmamaktadır.

Sizlerde televizyon alırken eminim Samsung smart televizyonları interneti desteklediğinden dolayı ürünün satın alışına daha sıcak bakıyorsunuzdur. Televizyon alındıktan sonra internete bağlantı kurmada da sorun yaşanabilir.

Samsung Smart Tv Dns Değiştirme Nasıl Yapılır 1

Bağlantı sorunlarında tıpkı bilgisayarlarda ve telefonlarda nasıl DNS veriyorsak aynı şekilde televizyonunuza da DNS vererek bağlantının tekrar gelebilmesi sağlayabilirsiniz. İnternet bağlantısında sorun yaşamadan kullanım yapabilmek için önce kumandayı elimize alarak televizyon karşısına geçiyoruz.

Samsung Smart TV DNS değiştirme

Kumanda üzerinde bulunan”Menü” tuşuna bastıktan sonra açılan ekranda “” alanına giriyoruz. Oradan da Ağ ayarları ve son olarak IP ayarları bölümüne erişim sağlıyoruz.

Açılan ekranda DNS bağlantılarını aşağıdaki şekilde girebilirsiniz.

  1. Birincil DNS: 8.8.8.8
  2. İkincil DNS: 8.8.4.4

Girişi yaptıktan sonra işlemlerinizi kaydet diyerek çıkışını yapabilirsiniz. Siz de bu alan İngilizce olarak görünüyorsa sırasıyla Network>Network Setting>Ip Setting alanına giriş yaparak DNS değiştirme ayarlarını yapabilirsiniz.

Samsung smart tv de internet bağlanamama, internet sayfalarının açılmama veya da internet bağlantılarıyla oluşan temel sıkıntıları bu şekilde giderebilirsiniz.

1 Yorum

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.