Tılgın Modem Port Yönlendirme (Resimli Anlatım)

2
PANELİ GİZLEKONU HAKKINDA DESTEK ALMAK İÇİN 11820'Yİ ARAYABİLİRSİNİZ TIKLA ARA

Kullandığınız Tılgın voip modemde port yönlendirme resimli olarak, port açma işleminin uzaktan Güvenlik kameraları izelemek için radyo yayını yapmak için, port açma işleminin nasıl yapıldığı hakkında bilgi vereceğim.

Öncelikle yapmanız gereken;

  1. Kontrol, DVR cihazının yerel ip si ile modeme bağlı olan bir pc ile dvr arayüzüne giriş yapıp yapamadığınızdır. Bu ip nin ne olduğunu öğrenmek için DVR cihazının kendi arayüzüne giriş yapıp Network kısmından bakabilirsiniz. Bu makalede ip numarası 192.168.1.188 şeklindedir.
  2. Kontrol ise hangi portları açacağımızla ilgili, yine DVR arayüzüne giriş yapıktan sonra yine Network menüsü içerisinde yer alan bilgileri kontrol etmek olacaktır.

DVR IP’sinin ne olduğunu öğrendik ve dvr arayüzüne giriş yaptık. Bu ekranda Port bilgilerine ulaşmak için Config menüsüne tıklayalım.

tilgin-modem-port-yonlendirme-1

Network Parametres > Network Settings ekranından açılacak port bilgilerine ulaştık, bir yere not edelim.

tilgin-modem-port-yonlendirme-2

Diğer aşama modeme bu portları dvr in ip sine göre tanımlamak olacaktır. 192.168.1.1 arayüzüne giriş yapıp kullanıcı adı admin şifre admin şeklinde giriş yapın.

  1. Modem arayüzü ekranı açıldıktan sonra Gelişmiş > Bağlantı Noktası İletme linklerine tıklayalım.
  2. Açılan ekranda sadece Yeni kural başlığı altındaki Ad: kısmına istediğiniz bir isim yazıp Bağlantı kısmını İnternet olarak seçelim.

tilgin-modem-port-yonlendirme-3

Kuralı düzenleme ekranında sadece Hedef IP adresi kısmına dvr ip sini yazıyoruz, aşağıya açacağımız portların bu ip ye bağlantılı olduğunu belirtmek için…

TCP = Görüntü aktarımı ve UDP = Ses aktarımı dır, ikisini birlikte seçin ve her Port açtıktan sonra Uygula butonuna tıklayın.

tilgin-modem-port-yonlendirme-4

Son olarak Etkin seçeneğini etkinleştirdikten sonra tekrar Uygula butonuna tıklayıp sağ üst köşedeki Ayarları kaydet butonuna tıklayın.

tilgin-modem-port-yonlendirme-5

Eğer dış ip numaranızı bilmiyorsanız Google dan bu aramayı yapıp ip numaram şeklinde arama yapıp çıkan bu siteden ip numaranızın ne olduğunu öğrenebilir dışarıdaki bir pc den bunu test edebilirsiniz.

tilgin-modem-port-yonlendirme-6

Yapılacak işlemler bu şekildeydi. Güvenlik kameralarınızı istediğiniz gibi izleyebilirsiniz.

2 YORUMLAR

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.