TornTV Virüsü Nasıl Silinir Detaylı Anlatım

0
PANELİ GİZLEKONU HAKKINDA DESTEK ALMAK İÇİN 11820'Yİ ARAYABİLİRSİNİZ TIKLA ARA

Bilgisayarlarımıza her alanda virüs bulaşabilmektedir. Bulaşan virüs temizliği geçilmesi için alınacak önlemlerden sizlere bahsedeceğiz. TornTV virüsü nasıl silinir detaylı bir şekilde anlatacağız.

Bilgisayar ve telefonlarımızı ilk aldığımızda sürekli uygulama ve program yüklemesi gerçekleştirmekteyiz. İndirilen programlar ve uygulamalar tamamen bilgisayarımızı iyileştirmek amaçlı olmaktadır.

Özellikle oyun tutkunları lisanslı bir şekilde oyun indirmediğinden ötürü ücretsiz kanallardan indirilen oyunlar ya da programlar yüzünden bilgisayarlarına virüs bulaştırabilmektedir. İndirilen uygulamalar ve oyunlardan kaynaklı bilgisayarlarımıza TornTV virüsü bulaşabilmektedir. Bu virüslerin önüne geçebilmek için alınacak önleri de sizler adına bizler kontrol ettik.

Bilgisayarınızın işletim sistemi Windows 10 ise kendi zaten Defender koruması üzerinden bu korumayı devreye koymaktadır. Sizin bilgisayarınızda defender kapalıysa da lisanslı bir antivirüs programı kullanarak bilgisayarınızı temizleyebilirsiniz.

TornTV Virüsü Nasıl Silinir Detaylı Anlatım

Virüsün hangi uygulamadan bulaştığını az çok tahmin edebiliyorsunuzdur. Yani uygulamayı indirdikten sonra hangi uygulama sonrasında virüs bulaştıysa o uygulamayı cihazınızdan kaldırmanız gerekiyor.

TornTV virüsü nasıl silinir

Ardından bilgisayarınıza bildiğiniz bir antivirüs programı ile tarama gerçekleştirmesi içerisine gidiyoruz. Temizleme olmaz ve bilgisayarınız Windows 10 işletim sistemi ise Ayarlar>Güncelleştirme ve Güvenlik >Kurtarma>Bu bilgisayarı sıfırla üzerinden sıfırlama yaparak sağlayabilirsiniz.

Yine bu bağlamda televizyona ise internet üzerinden herhangi bir program indirmemenizi de sizlere tavsiye ediyoruz.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.