TP-Link TD864w Port Açmak

0
PANELİ GİZLEKONU HAKKINDA DESTEK ALMAK İÇİN 11820'Yİ ARAYABİLİRSİNİZ TIKLA ARA

TP-Link td864w port açmak için modemde yapılması gereken işlemlerden bahsedeceğiz. Port açma işlemleri güvenlik kamerası veya radyo yayını gibi olan port açılması gereken durumlarda açılır.

Bu makalemizde 2 adımda Flatcast radyo yayını için Port açma işlemini yapacağız portun nasıl açılacağını öğrendiğimizde güvenlik kamerası, uzak masaüstü, oyun konsolu vs. için portları açabileceğiz.

1. ADIM

Öncelikle modem arayüzüne giriş yapmamız gerekiyor. Bu yüzden bilgisayardan modem arayüzüne giriş için bir tarayıcı (Google Chrome, İnternet Explorer, Yandex, Mozilla Firefox) açalım ve adres satırı kısmına aşağıda da görüldüğü gibi 192.168.1.1 yazıp enter a tıklayalım. Açılan ekranda kullanıcı adı admin şifre ttnet olarak giriş yapalım.

tp_link_modem_port_acmak_1

2. ADIM

TP-Link TD864w modem arayüzü ekranı açılacaktır, bizi karşılayacak ilk ekran Cihaz bilgisi ekranında ADSL Router Durumu şeklindedir.

TP-Link-TD864w-Port-Acmak_2

Port açma menüsüne giriş yapmak için Gelişmiş → NAT → Sanal Sunucu menüsüne giriş yapıyoruz.

  • Servis tipi: Kullanıcı tanımlı olarak seçip herhangi bir isim belirleyin.
  • Protokol: udp ses aktarımı tcp görüntü aktarımı için hangisi uygunsa seçebilirsiniz.
  • Wan ayarları: Arayüz
  • Wan arayüzü: İnternet
  • Wan Portu: Bu port kısmı hangi portu açacağınız ile ilgili değişir, 80 portunu açacaksanız burası 80 olmalı her port için bu ayarları yeniden yapacağız, ekran görüntüsünd radyo yayını için port 40123 olduğu için bundan kaynaklı bu seçenek seçildi.
  • Lan portu da wan portu ile aynı yazılır.
  • Lan ip adresi: radyo yayını hangi bilgisayar üzerinden yapılacaksa o bilgisayarda ör. modeme kablolu bağlıysanız yerel ağ bağlantısına sabit ip vererek kaydedip buraya da bu bilgisayar için verdiğiniz ip bilgilerini yazıyorsunuz, güvenlik kamerası için ise de aynı şekilde. DVR kayıt cihazının ağdaki ip adresi buraya yazılır.
  • İşlemler tamamlandıysa alt taraftan Ekle yazan butona tıklayın.

TP-Link-TD864w-Port-Acmak_3

Sayfayı aşağı kaydırdığınızda Portun açıldığını görebilirsiniz, bu Portu düzenlemek için seçiniz yazan kısma tıkladıktan sonra aynı form sayfanın üstünde tekrar gelecektir bu şekilde değişiklik yapabilirsiniz.

TP-Link-TD864w-Port-Acmak_4

Yeni bir port eklemek için ekle butonuna basıp önceki Portu kaydettiğinizde yeni form eklemek için kaydedebilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.