Türk Telekom’a Bilişim Teknolojileri Mimarisi Mükemmeliyeti’nde Dünya Birinciliği

Türk Telekom Bilgi Teknolojileri Mimarisi Mükemmeliyet Ödülleri 2017'de (Architecture Excellence Award 2017) "Müşteri Odaklı İş Modelleri" kategorisinde birincilik ödülü aldı.

0
PANELİ GİZLEKONU HAKKINDA DESTEK ALMAK İÇİN 11820'Yİ ARAYABİLİRSİNİZ TIKLA ARA

Türk Telekom mühendisleri tarafından geliştirilen CommiTT uygulaması, bilgi teknolojileri mimarisi şirketi ICMG tarafından düzenlenen Bilgi Teknolojileri Mimarisi Mükemmeliyet Ödülleri 2017‘de (Architecture Excellence Award 2017) “Müşteri Odaklı İş Modelleri” kategorisinde birincilik ödülü aldı.

Şirket açıklamasına göre, Türk Telekom’un mobil ses ve data trafiğini yöneten, cihaz konfigürasyonlarının otomatize edilerek daha verimli bir şekilde gerçekleşmesini sağlayan CommiTT uygulaması, ICMG tarafından düzenlenen Bilgi Teknolojileri Mimarisi Mükemmeliyet Ödülleri 2017’de “Müşteri Odaklı İş Modelleri” kategorisinde birincilik ödülü aldı.

Söz konusu organizasyon kapsamında CommiTT uygulamasıyla Türk Telekom Teknoloji Genel Müdür Yardımcısı Cengiz Doğan, “İş Dünyasının En İyi Bilişim Üst Yöneticileri (CIO)” listesine girerken, proje mühendisleri ise “Baş Mimarlar 2017” listesine girerek ödül aldı.

Türk Telekom Teknoloji Genel Müdür Yardımcısı Doğan, konuya ilişkin değerlendirmesinde, “Sağladığı otomasyon ve şebekedeki tüm servisleri kapsayan sektördeki tek uygulama olması sebebiyle CommiTT, mobil şebeke yönetiminde sektörde bir ilk. Aldığımız bu ödülle de uygulamanın sağladığı faydaları uluslararası alanda da tescillemiş oluyoruz.” ifadelerini kullandı.

CommiTT uygulaması, mobil ses ve data trafiğini yöneten cihaz konfigürasyonlarının manuel olarak yapılması yerine otomatize edilerek daha verimli bir şekilde gerçekleşmesini sağlıyor. Türk Telekom mühendisleri tarafından geliştirilen CommiTT uygulamasıyla konfigürasyon sonrası kontrollerin yapılması ile birlikte bir cihazın devreye alınması sadece 6 dakika sürüyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.