Wifi ile Google Play’e Girmiyor (Kesin Çözüm)

16
PANELİ GİZLEKONU HAKKINDA DESTEK ALMAK İÇİN 11820'Yİ ARAYABİLİRSİNİZ TIKLA ARA

Android telefonunuz ile sadece Wifi ile kablosuz bağlıyken Google Play Store açılmıyor ise ve mobil veride sorun yoksa aşağıdaki aşamaları uygulamanız soruna kesin çözüm sağlayacaktır. Bağlantı yok hatası.

Google Play Store - Bağlantınızı kontrol edip tekrar deneyin.

Android telefon dns değiştirme

 1. Telefonun menüsünden Ayarlar kısmına giriş yapın.
 2. Açılan ekrandan Wi-fi menüsüne giriş yapın.
 3. Bağlı olduğunuz kablosuz ağ adı ney ise ağ adınızın üzerine basılı tutun. İki seçenek gelecektir Ağ yapısını değiştir tıkladıklatın ve sadece Gelişmiş seçenekleri göster butonuna tıklatın.
 4. Sayfayı en aşağı kaydırın ve DHCP olarak görünen IP kısmını Statik olarak değiştirin.
 5. Ekrana ip ve dns gireceğiniz ekran açılacaktır.
 6. DNS bilgilerini Google DNS lerini (8.8.8.8 – 8.8.4.4) yada Open DNS (208.67.220.220 – 208.67.222.222) olarak yazıp kaydedin.
 7. İnstagram uygulamasını sonlandırıp tekrar açın. Sorun Giderilecektir.

16 YORUMLAR

 1. olmuyor her iki DNS yi de denedim. tarayıcı üzerinden internete giriyor. ama google hesapları ile ilgili hiç bir şeye bağlana mıyorum. Senkronizasyon gerçekleşmiyor.

 2. Bu da olmadi iki gündür denemedigim yol bakmadigim yer kalmadi.En son telefona format attim yine olmadi mobil veri ile baglaniyorim indirme yapiyor fakat wifiye baglaninca baglanti yok. wifi uzerinden baska telefonlar denedim onlar baglaniyor benim telefon olmuyor lutfen yardimm.

    • Kardeş bu saydıklaın yeterli değil. Sorun wifi ağında falan da değil. +.5 g başladığından beri böyle. 4.5 gyi destekleyen iki cihaz google playde fink atıyor. Benim s4 zoom ile etab 3 ise sadece beni kanser ediyor. bunun wifi ağı ile alakası yok. Denemediğim şey kalmadı ancak hiç bir yerde çözüm bulamadım. ve dahi bulamayacağım.

    • Olmuyor bende de ayni sorunvar telefondaki tarayici gmail e felan her yere giriyor ama playztore gmail haritalar vb uygulamalarin hic iri wifi ile calismiyor modemi degistim ayarlarini sifirladim yine olmadi telefona foumat attim yailimi yeniden yukledim gene olmadi aklima baska cozum gelmiyor

 3. android telefonumdan wifi ye bağlanıyorum tarayıcılar ve bazı uygulamalar aktif durumda mail fln alabiliyorum fakat wifi de iken google play den güncelleme yapamıyorum sahibinden uygulamasına bağlanmıyor hava durumu güncellemesi yapmıyor diğer telefonlar yapıyor fakat benim iki android telefonum aynı sorunları yaşıyor sebebi ne olabilir? Teşekkürler.

 4. Merhabalar. Telefonumu yeni aldım. Uygulamaları indirmek için annemin mobil verisine bağlandım. Google play’den indirme yapamıyorum. İndirme bekleniyor diyor. Onun dışında her şeyi yapabiliyorum. Babamın telefonuna bağlandım aynı şekilde sonuç verdi. Güncelleme dahi yapmıyor. Ama google haritalar ve gmail kullanımında bir sıkıntı yok. Kendi mobil verim ile indirme yapabiliyorum. Neden kaynaklanıyor olabilir acaba?

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.