Windows 10 Edge ile Televizyona Görüntü Aktarma

0
PANELİ GİZLEKONU HAKKINDA DESTEK ALMAK İÇİN 11820'Yİ ARAYABİLİRSİNİZ TIKLA ARA

Windows 10 işletim sisteminde var olan Edge ile birlikte artık televizyona görüntü aktarımı nasıl olduğunu kontrol edeceğiz.

Yeni alınan cihazların tamamında Windows 10 işletim sistemi yüklüdür. Windows 10 ile birlikte Edge uygulamasının da beraber geldiğini görebilirsiniz. Edge içerisinde bir çok özelliği barındırmaktadır. Bilgisayardan televizyona görüntü aktarmanız ise artık oldukça kolay hale getirilmiş durumdadır.

Teknoloji her geçen gün gelişmekte iken çıkan uygulamalardaki özelliklerde buna eşlik etmektedir. Windows 10 edge ile birlikte kablo kullanmadan kablosuz bir şekilde televizyona görüntü aktarma işlemlerini sağlayabilirsiniz. Artık bilgisayar ve televizyon arasına kablo bağlantısına gerek olmadan ayarlarınızı yapabiliyorsunuz.

Windows 10 Edge ile Televizyona Görüntü Aktarma 1

Windows 10 edge ile birlikte sadece görüntü aktarımı değil, video, resim, ses içeriklerini de rahat bir şekilde aktarımını sağlayabiliyorsunuz. Haricinde ise youtube alanında izlemiş olduğunuz içerikleri de yine edge ile birlikte televizyona görüntüyü verebiliyorsunuz.

Görüntünün televizyona aktarılabilmesi adına bilgisayarınızda bulunan Edge tarayıcısını açmalısınız. Açtıktan sonra sağ üst alandaki (…) alana tıklayıp Ayarlar kısmına gelelim. Ayarlarda Cast media to device butonuna tıklayalım. Daha sonrasında ise youtube alanında izleyeceğiniz videonun üzerine geldikten sonra üst alanda bulunan üç noktalı butona tıklayıp Altyazıları cihaza aktar seçimini gerçekleştirmeniz yeterlidir.

Televizyona aktarım ayarlarınızı da yine bu şekilde tamamlamış bulunacaksınız. Windows 10 işletim sistemiyle beraber gelen özellikler fazladır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.