ZyXEL NBG4615 Router Kurulumu

0
PANELİ GİZLEKONU HAKKINDA DESTEK ALMAK İÇİN 11820'Yİ ARAYABİLİRSİNİZ TIKLA ARA

Bu makalemizde ZyXEL NBG4615 router kurulumu nasıl yapılır bundan bahsedeceğiz. Bu işlemleri yaptıktan sonra internet bağlantısı ve kablosuz ayarları yaparak internete bağlantı kurabileceğiz.

ZyXEL NBG4615 Kurulumu

Öncelikle bilgisayarınız modem ile kablolu ya da kablosuz bir şekilde bağlı olmalı çünkü modeme bağlı değilsek onun arayüzüne giriş yapamayız doğal olarak bu işlemlere başlayamayız. Kablo bağlantılarının tam bir şekilde ayarlı olduğundan eminsek hemen kuruluma geçebiliriz. Aynı zamanda internet ayarları için ADSL kullanıcı adı ve şifre de gerekli olduğunu unutmayın. Eğer bu bilgilere sahip değilseniz kuruluma başlamadan önce servis sağlayıcınızı (Türk Telekom, Superonline, Vodafone Net) aramanız gerekiyor.

Adım 1

  • Modem arayüzüne modeme bağlı bir bilgisayar veya cep telefonundan tarayıcı adres satırına 192.168.1.1 yazıp enter a tıklayın.
  • NBG4615 Modem şifresi admin olarak giriş yapın.

NBG4615 Kullanıcı Adı ve Şifre

  • Gelen ekranda bu modem arayüzüne giriş şifresini değiştirip isteyip istemediğinizi soracaktır, eğer değiştirmek isterseniz iki kutucuğa da değiştireceğiniz şifreyi  yazıp Apply butonuna tıklayın.

NBG4615 Giriş Ekranı

Adım 2

  • Modem kurulumu ayarları için Expert Mode menüsüne tıklayın.

NBG4615 Arayüzü

Adım 3

  • Sol kısımdan Configuration ikonuna tıklayıp Network başlığı altında WAN seçeneğine tıklayın.
  • Internet Connection başlığı altında Encapsulation kısmı PPP over Ethernet seçeneğini seçin.
  • Aşağıda User Name ve Password seçenekleri açılacaktır. Bu kısma kendi belirleyeceğiniz değil de makale başında da söylediğim gibi ADSL kullanıcı adı ve şifre bilgilerini yazmamız gerekiyor.
  • Eğer biliyorsanız direkt olarak yazabilirsiniz. Bilmiyorsanız hemen servis sağlayıcınız(örneğin ttnet) ile görüşüp bu bilgileri temin etmeniz gerekiyor.

NBG4615 Wan Ayarları

Sadece bu işlemi yapıp ayarları kaydetmeniz modeme internet gelmesi için yeterli olacaktır.

ZyXEL NBG4615 Kablosuz Ayarları

  • Kablosuz ayarları ya da modem şifresi değiştirmek için ise yine aynı ekrandan Wireless LAN kısmından General kısmındaki Network Name kısmına kablosuz ağ adınızı yazıyorsunuz bunu keyfinize göre değiştirebilirsiniz.

ZyXEL NBG4615 Kablosuz Ayarları

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.