10 iPhone Çözümü ve Pratik Özellikler

0
iphone
PANELİ GİZLEKONU HAKKINDA DESTEK ALMAK İÇİN 11820'Yİ ARAYABİLİRSİNİZ TIKLA ARA

Bu makalemizde iPhone kullanıcıların bilmesi gereken belki de daha önce hiç bilmediği özellikleri hakkında 15 iPhone çözümü paylaşacağım.

İlk çözüm; sadece iPhone değil diğer tüm usb ile şarj olabilen telefonlarında eğer yanınızda şarj adaptörünüz yok ve sadece şarj kablosu var ise, bulunduğunuz yerde eğer akıllı tv var ise akıllı tv nin arkasındaki usb girişlerinden şarj edebilirsiniz.

İkinci çözüm; Matematikle arası olmayan hesap makinesi kullanmadan Siri ile konuşarak Siriye matematik hesaplarını yaptırabilirsiniz.

Üçüncü çözüm;  Uyurken müzik dinlemeyi sevenler buraya. Yatarken telefonla müzik dinleyerek telefonun uzun süreli işlem yaptığından dolayı pili sabah uyandığınızda bitebilir, eğer bunu istemiyorsanız, iphone sizin için belirlediğiniz bir süre sonra dinlediğiniz müzik uygulamasını çalmasını durduracaktır.

iPhone çalmayı durdurma işlemi: Saat > Sayaç > Saati ayarlayın, süre belirleyin ve Çalmayı durdur seçeneğini seçin.

Dördüncü çözüm; Eğer fazlasıyla fotoğraf çekiyorsanız bunları silmek istediğinizde tek tek seçmek yerine tek bir fotoğrafın üzerine dokunup seçtikten sonra parmağınızı basılı tutup sürükleyerek kaydırdığımızda toplu bir şekilde seçim yapabileceksiniz.

Beşinci çözüm; Safari ya da diğer tüm uygulamalarda sayfayı aşağı kaydırdığımızda tekrar en başa gitmek çok zor ve zaman alıcı olabilir, eğer en üste gitmek isterseniz bu neredeyse telefonda tüm uygulamalar için geçerlidir. Ekranın üst kısmındaki saate bir kere dokunmanız yeterli olacaktır.

Altıncı çözüm;  Dinlediğiniz şarkının kime ait olduğunu bulmak için Shazam değil de Siri’ye bu şarkının adı ne diye sorup şarkıyı açarsanız Siri dinleyerek şarkının adını bulacaktır.

siri

Yedinci çözüm; iPhone hesap makinesi uygulamasında işlem aşamalarında bir rakamı yanlış yazınca işleme tekrar C ye tıklayıp baştan başlamaya gerek kalmadan en son yazdığınız rakamı geri almak için rakamların üzerinde sağa doğru kaydırın bu şekilde birer hane silindiğini görebileceksiniz.

Sekizinci çözüm; iPhone telefonda Plus olup geniş ekranlı iPhone kullananlarda tek elle kullanmanız için ekranın üst kısmına parmağınız yetişmiyorsa orta tuşa iki kez dokunarak ekranı aşağı indirebiliyorsınız.

Dokuzunu çözüm; Hesap makinesi kullanırken telefonunuzu yan çevirirseniz gelişmiş işlem seçenekleri açılacaktır, buradan tüm fonksiyonları kullanıp işlem yapabilirsiniz.

iphone-hesap-makinesi

Onuncu çözüm ise; Telefounuzun şebeke seviyesi eğer düşük ise telefonunuzu bir kez uçak moduna alıp tekrar açacağı için, telefonun en yakındaki baz istasyonunu otomatik tanımlayarak daha güçlü sinyal almanızı sağlayacaktır.

Bir önceki makalelerimizden olan, iPhone’da Yüklü Olan Gereksiz Uygulamalar Nasıl Silinir? adlı makalemizi okuyabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.