Son dönemlerde aöf sınavlarında 4 yanlış 1 doğruyu götürüyor mu diye sorular soruluyor işte tüm bu soruların cevabı bu makalemizde yer alıyor.

Öncelikle Atatürk Üniversitesi Açık Öğretim Fakültesi bu değişiklikleri yaparak Resmi Gazetede yayınladı.

Edinilen bilgilere göre birkaç gün içerisinde Anadolu Üniversitesi Açık Öğretim Fakültesi’de bu konuda resmi adımları atacak ve kesinleşirse Resmi Gazetede değişiklikler yayınlanacak tabi ki bu şekilde olma ihtimali yüksek.

aof

Bunun yanı sıra bazı değişikliklere gidildi veK tarafından talep edilen ve Açık Öğretim Fakültesi Dekanlıkları tarafından kabul edilen değişimler neler? İşte yapılan diğer değişiklikler; 

1Sınav Sistemi

Anadolu Üniversitesi zaten Vize ve Final sınavlarını Gözetmen Eşliğinde yaptığından dolayı burası için bir değişiklik yok.

Atatürk Üniversitesi ise Vize sınavlarını Online(İnternet üzerinden), Final sınavlarını ise Gözetmenile yapıyordu. Artık gelen düzenleme ile bu durum ortadan kalkmış durumda. Artık vize sınavı da gözetmen eşliğinde yapılacak.

2AÖF 4 Yanlış 1 Doğruyu Götürecek

Atatürk Üniversitesi AÖF bu değişiklikte artık 4 yanlış 1 doğruyu silecek. Arda kalan doğrular ise net puanınızı belirleyecek ve çan sistemi yine devrede…

Anadolu Üniversitesi AÖF ise bu konuda net bir açıklama yapmadı. Fakat Anadolü Üniversitesi Dekanlığı tarafından edinilen bilgilere göre yakın bir süre içinde 4 Yanlış 1 doğruyu götürecek sistemine geçeceği belirtiliyor.

3Vize Final Oranları

Anadolu Üniversitesi için geçerli olan Vize: %30 ve Final: %70 oranlarında bir değişiklik yok.

Atatürk Üniversitesi ise önceden online vize %20 Final %80 olarak hesaplıyordu fakat değişen bu sınav sistemi ile artık %30 Vize + %70 Final olarak puanlama yapılacak.

4AÖF Ders Çalışma Kitabı Sorunu

Anadolu Üniversitesi ile Atatürk Üniversitesi harç bakımından aralarında farklılıklar gösteriyor. Aynı zaman da Atatürk Üniversitesi tarafından ders kitabı dağıtımı da yapılmıyor. Fakat Anadolü üniversitesinde ders kitabı dağıtılıyor.

Atatürk Üniversitesi özellikle ders kitapları dağıtımı ile ilgili düzenlemeleri de çok yakında duyurulabilir.

Konu hakkında düşüncelerini yorum yazarak belirtebilirsin. Yorum Yaz

1 Yorum

  1. YÖK açıköğretim öğrencileriyle uğrasacağına Hoca olarak aradığınız üniversitelerde ğretim üyeleri ile uğraş bu ülkeye ne kazandırmışlar hangi buluşu icat etmişler…. Sözde geçme notu düşmüş ya bırakın bu ayakları örgün öğretimler açıköğretimden daha berat…bence bir çıkarırız var bu işten Yazıklar olsun diyorum.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.