Apple Music Üyelik İptali Nasıl Yapılır?

0
Apple Music, Apple Müzik, Spotify, Nedir, Teknoloji Çözümü, Nasıl Kullanılır
PANELİ GİZLEKONU HAKKINDA DESTEK ALMAK İÇİN 11820'Yİ ARAYABİLİRSİNİZ TIKLA ARA

Ülkemiz genelinde yaklaşık olarak 3 ay öncesinde kullanıcıların hizmetine sunulan Apple Music uygulaması, bilindiği üzere 3 ay ücretsiz deneme sürecini içermektedir. Fakat Apple Music uygulaması ülkemize geldiğinde hesap oluşturduysanız şu an itibariyle de deneme süreciniz sona erecek demektir. Yani kartınızdan bir ücret kesilecektir. Teknoloji uygulamaları arasında yer alan Apple Music için böyle bir durum kullanıcılar açısından soruna yol açabiliyor. Peki, üyeliğinizin halen devam etmesini ve belirtilen ücreti ödemek istemezseniz bu üyeliğin iptalini nasıl gerçekleştirmeniz gerekir?

Apple Music Üyelik İptali

  • Öncelikle iTunes aracılığıyla üyelik oluşturduğunuz hesaba girmeniz gerekecektir.
  • Giriş işleminizi yaptıktan sonra ise sağ üst tarafta bulunan ‘profil’ kategorisinden ‘hesap bilgileri’ kısmına tıklamanız yeterlidir.
  • Bu kısma girildikten sonra ise, ‘ayarlar’ kategorisinin altında yer alan ‘abonelikler’ kısmına gelerek ‘yönet’ seçeneğini tıklamanız gerekir.
  • Zaten bu ekran üzerinde gerekli olan abonelik işlemlerinizi rahatlıkla yapabileceksiniz. Aynı şekilde üyeliğinizi iptal etmek için de yine bu menü içerisinde iptal işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Apple Music Nasıl Kullanılır

Karşınıza çıkan Apple Music üyelik sayfasında belirli seçenekler yer alacaktır. Bu sayfanın alt kısmında mevcut olan “otomatik yenileme” butonunu direkt olarak “kapalı” konumuna getirirseniz eğer üyeliğiniz tekrarlanmayacaktır. Yani bu işlemi tamamladıktan sonra yenileme işlemi artık sona erecek ve sizler tekrardan aktif hale getirmediğiniz müddetçe Apple Music aboneliğiniz kendi kendine ve otomatik bir şekilde yenilenmeyecektir. Bu sayede herhangi bir ücret ödemek durumunda da kalmayacaksınız.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.