Bilgisayardan instagram’a fotoğraf yükleme (Resimli Anlatım)

Instagram'a giriş yapıp video veya fotoğraf yüklemek için illa telefon şart değil. Çözümü makalemide.

1
PANELİ GİZLEKONU HAKKINDA DESTEK ALMAK İÇİN 11820'Yİ ARAYABİLİRSİNİZ TIKLA ARA

Bu makaleyi okuduktan sonra artık cep telefonu kullanmadan bilgisayardan instagram’a video veya fotoğraf yükleme yapıp paylaşa bileceksiniz. Gramblr programı bu işlemi bize mümkün kılıyor.

Kullandığımız bilgisayardan mobil uygulamaları çalıştırmak hiçte düşünülmeyecek şey değil, bunun bir örneği olan bilgisayardan BlueStacks ile bilgisayarda bir Android cihaz gibi bilgisayara kurulan bir sistemdir.

Bilgisayardan instagram’a fotoğraf yüklemek

1. Yol; belirttiğimiz gibi BlueStacks dediğimiz uygulamayı bilgisayara kurup google hesabınız ile giriş yapabiliyor ve bu şekilde instagram indirip giriş yapabiliyorsunuz. Aynı cep telefonundaymış gibi sanal android işletim sistemi bilgisayarınıza kuruluyor.

Gramblr Nedir Nasıl Kullanılır?

2. Yol; Evet kullanacağımız ikinci bir alternatif ise Gramblr; bu sistem ile instagram hesabınızı bağlayarak bilgisayarda kurup Instagram’a fotoğraf veya video yükleme işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

Öncelikle programı birlikte indirelim ve kuruluma geçelim. Bu program Windows’un tüm sürümlerinde ve Mac işletim sistemine sahip bilgisayarlar destekliyor. Gramblr indirmek için buraya tıklayabilirsiniz.

Eğer programı kurduysanız hemen başlayalım. Aşağıdaki gibi bir ekran bizi karşılayacaktır. Ekranda sürükle bırak mantığı ile çalışan fotoğraf editör bulunuyor. İstemiş olduğumuz fotoğrafı orta kısma sürükleyerek bırakalım.

Fotoğrafı attıktan sonra 2. aşamaya geçecektir. Buradan eğer crop yani kırpmak isterseniz buradan kırpabilirsiniz.

Ve özel efektlerin de bulunduğu Gramblr ın bu efektlerinden faydalanabiliyorsunuz. Hangisini beğendiyseniz seçtikten sonra Apply butonuna tıklıyoruz.

Son olarak başlık hashtag ekleyecek ekran gelecektir buradan son eklemeleri de yapıp Send butonuna tıklayabilirsiniz.

Bu şekilde artık bilgisayardan instagram’a fotoğraf video atabiliyor olacağız. Eğer isterseniz bir önceki konu olan Instagram’da Canlı Yayın Özelliği Nasıl Kullanılır adlı makalemizi okuyabilirsiniz.

1 Yorum

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.