Bluetooth 5.0 ile Gelecek Yenilikler!

0
PANELİ GİZLEKONU HAKKINDA DESTEK ALMAK İÇİN 11820'Yİ ARAYABİLİRSİNİZ TIKLA ARA

Bluetooth 5.0 ile gelecek yenilikler, önceki sürümlerinden yaklaşık dört kat daha hızlı veri aktarımını sağlayan, kusursuz koşullarda maksimum 2 Mbps hıza ulaşabiliyor. Bu güncellemede genel olarak menzil ve hız bakımından yenilikler getirildi. Bluetooth 4 sürümünde menzil 300 feet (yaklaşık 90 metre), teorik hız ise 26Mbps olarak açıklanmıştı.

Bluetooth Special Interes grup yöneticisi Mark Powell, yeni nesil bluetooth standardı olacak olan Bluetooth 5.0, önümüzdeki hafta resmi olarak açıklanacak. Standardı aynı fakat özellikleri bakımından geliştirilmiş versiyonu olacak.

bluetooth 5.0

Geliştirilen yeni teknolojisi ile menzilini ikiye katlayarak 200 metreye kadar veri transveri imkanı sunacak. Böylelikle Bluetooth kullandığınız cihazlar ör: hoparlörlerinize cihazınızdan daha uzağa bir yere koyabileceksiniz.

Bluetooth kullanan cihazların bazılarının değişmeye ihtiyacı olabilir;

Yapılacak bu güncellemede yeni yongalara ihtiyaç duyulacağından eski cihazlar Bluetooth 5.0 ile çalışacak fakat bu güncellemenin getireceği yeni özellikleri kullanamayacak. Büyük ihtimalle 2017 de piyasaya sürülecek telefonlarının Bluetooth 5.0 ile gelecektir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.