Bu sohbette gönderdiğiniz mesajlar ve yaptığınız aramalar artık uçtan uca

0
PANELİ GİZLEKONU HAKKINDA DESTEK ALMAK İÇİN 11820'Yİ ARAYABİLİRSİNİZ TIKLA ARA

Bu sohbette gönderdiğiniz mesajlar ve yaptığınız aramalar artık uçtan uca şifrelemeyle korunmaktadır. Şeklinde bir uyarı whatsapp güvenlik güncellemesi sonrasında alabilirsiniz.

Whatsapp uçtan uca şifreleme nedir ?

Bu uyarıyı almanızın sebebi belirtilen gibi Whatsapp ın yaptığı güncellemede aldığı güvenlik önlemlerinden biri.. Bu sistem ile her sohbet için whatsapp’ı güncellemiş kullanıcılar bu uyarıyı ve mesajlarının uçtan uca şifreleme ile şifrelendiğini ve sohbetin silindiğini göreceklerdir ve buna karşın bir qr kod bulunuyor ve bunun haricinde Altmış haneden oluşan bir numara olarak bulabilirsiniz. Her kod her sohbet için tekdir.

Bu uçtan uca şifreleme doğrulama işlemi için;

  • Whatsapp Sohbet ekranını açın.
  • Kişiler kısmından sohbet ettiğiniz kısma dokunun bu grup sohbeti ya da birebir sohbet olabilir.
  • Sohbet kısmının üst tarafında bir kilit işareti ve içerisinde “Bu sohbete gönderdiğiniz mesajlar ve yaptığınız aramalar uçtan uca korunmaktadır” gibi uyarı çıkacaktır buraya dokunun
  • ve Doğrula butonuna tıklayın.

whatsapp uçtan uca şifreleme, whatsapp doğrulama

Whatsapp sohbetim neden şifrelendi

  • Eğer siz, whatsapp sohbet yaptığınız kişi ile fiziksel bir şekilde yanyana iseniz, biriniz diğerinin telefonundaki QR kodunu tarayabilir veya görsel olarak 60 haneli numarayı verebilirsiniz.
  • Bu aşamada kodu tarama işlemi sonrasında eğer kod doğru ise yeşil bir (onay) işareti ekrana gelecektir. Eğer kodlar eşleşirse, kimsenin mesajlarınızı okuyamayacağına ve aramalarınızı dinleyemeyeceğine emin olabilirsiniz.
  • Gizlenen mesajları açmak için QR kodu nu karşıdaki kişinin taraması lazım, eğer tarayacak kişi sizseniz aşağıdaki kodu tara butonuna tıklayın.

whatsapp uçtan uca şifreleme kodu çalışmıyor

Whatsapp uçtan uca kod eşleşmiyor

  • Eğer kodlar eşleşmiyor ise başka bir kişinin veya telefonun kodunu tarıyorsunuz demektir. Çünkü başka bir ihtimal yok ve bu kod sadece benzersiz olarak o kişiye tanımlanmıştır.
  • Eğer karşınızdaki kişi WhatsApp’ı yeni yüklediyse veya telefonunu değiştirdiyse, onlara yeni bir mesaj göndererek kodu yenileyin ve sonra bu yeni kodu tekrar taramayı deneyin.

Arkadaşım yanımda değil kodu taratamıyorum

Eğer whatsapp sohbetinizin şifrelendiği arkadaşınızla yanyana değilseniz arkadaşınıza üstteki qr kod ekranında ki sağ üst köşedeki paylaşım butonuna tıkladıktan sonra kendisine farklı bir şekilde sms veya mail olarak gönderebilirsiniz  ya da ekran görünütüsünü çekerek mail olarak gönderebilirsiniz.

Whatsapp uçtan uca şifreleme yapmıyor

Sohbet ekranında bu bilgiyi görmüyorsanız Whatsapp güncellemeniz gerekiyor. Bu mesajlarınızın güvenliği için önemli bir güncelleştirmedir..

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.