Cep Telefonlarında Daha Verimli Hafıza Kullanımı

Cep telefonlarınızda depolama alanını daha verimli kullanabilmeniz için çözümler ve önerileri sizler için hazırladık.

0
PANELİ GİZLEKONU HAKKINDA DESTEK ALMAK İÇİN 11820'Yİ ARAYABİLİRSİNİZ TIKLA ARA

Cep telefonları zaman içerisinde uygulamaların kullanımına ve telefonda bulunan belgelerin fazlalığına göre yavaşlamakta ve donmalar yaşanmaktadır. Bunun öncelikli sebebi arka plan uygulamalarının çokluğudur ve gereksiz dosyaların sayısının artmasıdır.

Cep telefonlarında daha verimli ve uzun süreli kullanım için yapılması gerekenler şu şekildedir:

Gereksiz uygulamaları silmek

Hayatımızı oldukça kolaylaştıran bir teknoloji olan akıllı cep telefonlarında daha verimli kullanım için düzenli aralıklarla hafızanın temizlenmesi gerekmektedir. Kullanılmayan uygulamaları silmek, telefon hafızasında yer açacaktır ve telefonunuz daha hızlı çalışacaktır. Cep telefonunun uygulamalar kısmından yapılabileceği gibi, çeşitli store uygulamaları indirilerek de gereksiz uygulamalar kısa sürede telefondan kaldırılabilir.

Gereksiz verileri temizlemek

Cihazların hafıza kullanımı kısmında yer alan gereksiz verileri sil seçeneği ile arka planda çalışan uygulamalar durdurulabilir, ön belleğe alınmış dosyalar ve reklam dosyaları gibi gereksiz veriler silinerek hafızada yer boşaltılabilir.

Android Hızlandırma

Telefon hafızasını temizleyen uygulamalar

Tüm akıllı cihazların store bölümünde cihaz hafızasını temizleyen, çerezleri ve gereksiz verileri kaldıran uygulamalar bulunmaktadır. Bu uygulamalar indirilerek cihaz taraması kısa bir süre içerisinde yapılarak telefon hafızası boşaltılır, telefonun daha verimli ve hızlı kullanılması sağlanır.

Bilgileri yedeklemek ve silmek

Cloud uygulaması telefonunuzda çok fazla resim, video ve dosya tutmanıza gerek kalmadan bilgilerin depolanmasını sağlar. Cloud klasörüne dosyalarınızı yedekleyerek, istediğiniz zaman ulaşabilir ve telefonunuzda kullanılabilir alanı arttırarak, cihaz hafızasını temizleyebilirsiniz. Böylece cihaz hem daha hızlı olur hem de depolama alanı artar.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.