Cep Telefonlarının Bilinmeyen 6 Alternatif Özelliği

Bu makalemizde cep telefonları ile yapılabilecek ve kolaylaştıran 6 pratik çözümden bahsettik.

1
PANELİ GİZLEKONU HAKKINDA DESTEK ALMAK İÇİN 11820'Yİ ARAYABİLİRSİNİZ TIKLA ARA

Bizlerin hayatımızda birer parçamız haline gelen akıllı telefonları daha pratik ve alternatif yöntemlerle telefonun bilmediğiniz özelliklerini kullanarak hayatımızı kolaylaştırmak ve renk katmak mümkün.

Cep Telefonlarının İlginç Kullanım Şekilleri

İşte akıllı cep telefonlarının ilginç kullanım şekilleri ve çok bilinmeyen özellikleri.

Kameralı Görüntülü Translate!

Cep Telefonu Resimli Translate Uygulaması

Gerek ingilizceyi pratikleştirmek gerekse yurt dışına çıktığınızda zorluk çekmemek ingilizce bilmeyen kullanıcılar için mükemmel bir uygulama. Yapmanız gereken tek şey sadece kamerayı translate yapacağınız yazıya doğru net bir şekilde göstermek. Google translate sayesinde artık yabancı kelimelere yabancı kalmayacağız.

Su Dolu Şişe Daha Çok Aydınlatıyor.

Telefon Flashın Üstüne Su Dolu Pet Şişe Koymak

Önceden mum vardı elektrik gittiği zaman evde düşmeden karanlıkta mumu arardık artık şimdi evde veya ofiste elektrik kesildiği zaman hemen ilk yaptığımız şey telefonların Flaşlarını yakmak oluyor. Bu yöntem ile telefonun üzerine su dolu bir pet şişe bırakırsanız daha çok aydınlatan bir telefonunuz olacaktır.

OTG Cihazı ile Cep Telefonunuza Klavye ve Mouse Bağlayabilirsiniz

Cep Telefona Klavye ve Mouse Bağlamak

Cep telefonunda ekranda bir şeyler yapmak için illa küçücük ekrana dokunmaya gerek kalmayacak, OTG usb adaptörü ile Android  telefonlara bağlayıp daha hızlı mesaj yazıp daha iyi oyunlar oynayıp daha pratik bir şekilde kullanabiliyorsunuz.

Cep Telefonunu TV Kumandası Olarak Kullanmak

Cep Telefonunu TV Kumandası Olarak Kullanmak

Android telefonlarda bu uygulamalar sayesinde televizyonunuzu, kumandayı kaybettiğinizde alternetif çözüm olan uygulamalar ile kanalları değiştirmek ses artırıp azaltmak mümkün.

Cep Telefonu İçin Ev Yapımı Hoparlör

Cep Telefonun Sesini Artıracak Yöntem

Bu sistem ile sesin daha gür çıkmasını sağlayabiliyorsunuz bu şekilde bir alet yapmak için 2 pet bardak bir tuvalet kağıdı 4 adet zımba yeterli olacaktır.

Cep Telefonunun Sesini Artırmak

Resimde de gördüğünüz gibi boş bir zamanınızda bu şekilde bir şey yapıp çalışma masanıza koyarak müzik dinlemek istediğinizde bu şekilde daha yüksek sesli performans ile müziklerinizi dinleyebiliyorsunuz.

Su Damlası İle Cep Telefon Lensi Yapımı

Cep Telefonu Su Damlası ile Lens

Özellikle makro çekimler için özel pahalı lenslere para vermenize gerek yok, cep telefonunuzun kamerasının üstüne bir damlası su damlatmak yeterli olacaktır. Aman dikkat su geçirmez bir telefonla yapmanız daha mantıklı olacaktır çünkü cihazınız kameranın arasından su alabilir.

Sizin ilginç önerileriz var mı? Önerilerinizi yorum yazarak paylaşabilirsiniz.

1 Yorum

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.