Contact Form 7 ve Configure SMTP Kurulumu

4
wordpress smtp iletişim formu, wordpress contact form 7 iletişim formu, contact form 7 ve configure smtp, wordpress smtp mail ayarları, wordpress configure smtp, wordpress iletişim formu çalışmıyor
wordpress smtp iletişim formu, wordpress contact form 7 iletişim formu, contact form 7 ve configure smtp, wordpress smtp mail ayarları, wordpress configure smtp, wordpress iletişim formu çalışmıyor
PANELİ GİZLEKONU HAKKINDA DESTEK ALMAK İÇİN 11820'Yİ ARAYABİLİRSİNİZ TIKLA ARA

Yapacağınız bu ayarlar sorununuza kesin çözüm sağlayacaktır. WordPress Contact Form 7 ile özelleştirilmiş iletişim formu yapıp sorunsuz bir şekilde her hostinge uyum sağlayan SMTP iletişim formu hazırlamak ister misiniz ?

Çoğu makalelerde wordpress contact form ile ilgili eklenti ile ilgili sorunları genelde “includes/classes.php” dosyasındaki iki nokta ile düzeldiği söyleniyor fakat yeni sürümünde artık bu dosya yok ve “includes/mail.php” kısmından bu değişikliği yapabilirsiniz.

Contact Form 7 tek başına kullanıldığında mail göndermiyor fakat SMTP kimlik doğrulaması yöntemi ile bu işlev görür hale geliyor.

  1. Öncelikle yapacağınız ayarlar için Configure SMTP eklentisini indirip kuralım.
  2. Kurduktan sonra web hostingin cpanel kısmına giriş yapıp yeni bir mail oluşturun.. ör: iletisim@siteadi.com
  3. Şimdi wp-admin e giriş yapıp Ayarlar > SMTP kısmına giriş yapıp açtığımız maili bu eklentiye tanımlayacağız.
  4. Bu kısımdaki ayarlarla mailiniz bu açtığınız mail üzerinden ister gmail ister hotmail ister web maillere gönderimini sağlayabilirsiniz. Gmaile nasıl göndereceğiniz hakkında ise admin panelden Ayarlar > Genel kısmında yazdığınız mail ney ise o maile gönderilir, bu kısma gmailinizi yazarsanız cpanel üzernden açtığınız iletişim mailinden gmailinize mail gönderir.
  5. Gelelim SMTP mail ayarlarına hosting sunucunuzun mail ayarları nasılsa bu şekilde giriş yapıyorsunuz. Aşağıdaki ekran görüntüsünde örneği mevcut.

wordpress smtp iletişim formu

Ayarları yaptıktan sonra ayarları kaydediyoruz. ve Contact Form 7 yani wp adminden İletişim kısmına giriyoruz. Ayarları aşağıdaki ekran görüntüsünde mevcut.

 

 

Şimdi tüm ayarlamaları yaptıktan sonra iletişim formunu ekleyeceğiniz sayfayı açıp ekran görüntüsündeki gibi kısa kodu kopyalayıp iletişim formunu ekleyeceğiniz sayfaya ekliyoruz.

wordpress contact form 7 iletişim formu

Eğer sorun yaşarsan yorum at en geç 12 saat içerisinde cevaplarım.

4 YORUMLAR

 1. dediğiniz gibi yaptım ama aynıhatayı alıyorum.

  İletinizi gönderme başarısız oldu. Lütfen daha sonra tekrar deneyin ya da yönetici ile başka bir yöntemle iletişime geçin.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.