Facebook Adıma Paylaşım Yapıyor (Çözümü)

1
PANELİ GİZLEKONU HAKKINDA DESTEK ALMAK İÇİN 11820'Yİ ARAYABİLİRSİNİZ TIKLA ARA

Facebook benim adıma paylaşım yapıyor, arkadaşlarımın duvarlarında p*rnografik içerikler paylaşılıyorsa hesabınıza virüs bulaşmış olabilir, bunun için yapmanız gereken işlemler burada.

1. YOL

Şifrenizi Değiştirin! Hesabınıza giriş yapın ve şifrenizi değiştirin. https://www.facebook.com/settings?tab=account&section=password&view

2. YOL

Tarayıcınızın tarama verilerini temizleyin. Google Chrome ya da Yandex kullanıyorsanız klavyeden facebook-adima-paylasim-yapiyor_1CTRL + Shift + Delete tuşlarına aynı anda basın ve karşınıza çıkan ekrandan. En baştan olarak ayarlayıp seçeneklerin hepsini seçin ve Tarama verilerini temizle butonuna tıklayın.

facebook-adima-paylasim-yapiyor_2

İnternet Explorer ve Firefox için; yine CTRL + Shift + Delete tuşlarına basılı tutun ve açılan ekrandan yine tüm seçenekleri seçip temizleyin

3. YOL

Facebook uygulamalarından tanımadığınız ve kullanmadığınız uygulamaları silin; bu işlem uygulamalar kısmındadır. https://www.facebook.com/settings?tab=applications linke tıkladıktan sonra açılan ekrandan tanımadığınız uygulamaların hepsini silin.  Tüm uygulamaları görmek için Tümünü Göster butonuna tıklayın.

facebook-adima-paylasim-yapiyor_3

4. YOL

Facebook hesabınızdaki bulaşan virüsün temizliği için giriş yaptığınız pc de virüs programı çalıştırmanız olacaktır. Eset Taraması yapın. Tarama için linke tıkladıktan sonra Your Computer Needs to Be Cleaned şeklinde bir ekran gelecektir. taramayı başlatmak için Başla butonuna tıklayın.

facebook-adima-paylasim-yapiyor_4

Başladıktan sonra açılan ekranda Eset Online Scanner uygulamasını indireceğiniz bir ekran çıkacaktır, Bu uygulama tamamen ücretsizdir, bu tarama programı pc nizdeki zararlı yazılımları temizleyen bir uygulamadır. İndirme işlemini başlatın..

facebook-adima-paylasim-yapiyor_5

Zararlı Yazılımları Kaldırma ekranında indirme ekranı gelecektir ve ekranda eset uygulamasının yükleneceği bir ekran gelecektir.

facebook-adima-paylasim-yapiyor_6

Tarayıcınızın alt kısmına bu uygulamanın indiğini göreceksiniz, eset tarama uygulaması indikten sonra üzerine tıklayarak çalıştıralım.

facebook-adima-paylasim-yapiyor_7

Tarama işlemi bittikten sonra işlemlerin sonuç verip vermediğini test edin.

1 Yorum

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.