Facebook Bizi Nasıl İzliyor?

0
PANELİ GİZLEKONU HAKKINDA DESTEK ALMAK İÇİN 11820'Yİ ARAYABİLİRSİNİZ TIKLA ARA

Facebook geçtiğimiz günlerde reklam ve gizlilik ayarlarının işleyişinde yeni bir düzenlemeye gitti. Bu yeni düzenlemeyle birlikte kullanıcılar sosyal medyadaki aktivitelerinin web üzerinden takip edilmesine dair artık fazla kontrole sahip olacaklar.

Facebook bizi izliyor mu?

Facebook sizin farklı aktivitelerinize dayanarak yani örneğin, google da ayakkabı yazdığınızda ayakkabı ile ilgili reklamlar gösteriyor bu şekilde bizi izliyor ve daha etkili bir kitleye ulaşılarak tam verim alınması sağlanıyor.

Facebook Reklam Tercihleri sayfa üzerinden gördünüz üzere reklam tercihlerinize dair yapılan otomatik tahminler üzerinde ayrıntılı değişiklikler yapmanız mümkün.

facebook-reklam-tercihleri

Facebook aslında google aramalarınızdan da etkileniyor hatta Facebook’a giriş yapmamış olsanız bile. Gelelim bunu nasıl engelleyeceğimize. Facebook reklam tercihleri izlemesini kapatmak için Facebook Reklamları seçeneği üzerinden aşağıdaki görüldüğü gibi Ayar seç kısmına tıklayıp Kapalı yapabilirsiniz.

facebook-reklamlari

Yalnız bu seçeneği kapatmak, normal Facebook kullanımlarında çok iyi olmayabilir, madem reklamlar çıkıyor işimize yarayan bir fırsat çıkabilir. Tercih sizin. Bir önceki yazımız olan Facebook Canlı Yayın Nasıl Yapılır? makalemizi okuyabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.