Facebook neden yavaşladı, Twitter neden yavaşladı, Instagram neden yavaşladı, Türk Telekom internet yavaşlığı, Avea internet yavaşlığı, Facebook neden yavaş çalışıyor çözümü, Facebook neden yavaşladı, Twitter neden yavaşladı, Instagram neden yavaşladı, internet yavaşlığı çözümü, Facebook'a girmek için dns ayarları, Facebook a özel dns ayarları, Google DNS, Open DNS, facebook vpn ile giriş, facebook özel vpn, facebook zenmate, facebook vpn ekle, Zenmate kullanımı, zenmade indir,
PANELİ GİZLEKONU HAKKINDA DESTEK ALMAK İÇİN 11820'Yİ ARAYABİLİRSİNİZ TIKLA ARA

Facebook veya Instagram neden yavaş çalışıyor çözümü için bazı araştırmalar sonucu nasıl işlem yapılacağı konusunda bazı bilgilere ulaştık. Bu yavaşlık genelde Türk Telekom internet yavaşlığı durumunu gösteriyor. Facebook çağrı merkezi 11820

Modem resetlemek sorunu çözebiliyor!

Kullandığınız modemi ister yeniden başlatın ister fabrika ayarlarına alarak tekrar kurulumunu yapın ve internet yavaşlığı çözümü. Eğer çözüm olmaz ise aşağıdaki aşamaları deneyin.

Facebook’a girmek için dns ayarları

Facebook’a özel dns ayarları diye bir durum söz konusu değil, genelde Google DNS (8.8.8.8 – 8.8.4.4) ya da Open DNS (208.67.222.222 – 208.67.220.220) girişi ile test etmeniz gerekebilir. Bu dns leri giriş yaptıktan sonra tekrar Facebook’a giriş yapmayı deneyin, giriş yaptıktan sonra eğer yine yavaşlık varsa aşağıdaki çözüm işinize yarayacaktır.

Dns ayarlarını uygulamak için Başlat > ncpa.cpl yazıp enter a tıklayın.

ncpa-cpl

Aşağıdaki gibi bir ekran açılacaktır, bu ekranda ip ve dns giriş için hangi tür bağlıysanız bu şekilde bağlantıyı uygulamanız gerekiyor. Bağlı olunan bağlantıya sağ tıklayıp özelliklere tıklayalım.

dns tanimlama, facebook yavasligi 2016, facebook dnsleri

Açılan ekrandan internet protokolü sürüm 4 tcp ipv4 özelliklerini açıp aşağıdaki gibi yukarıda verdiğim dns lerden herhangi birini giriş yapın.

facebook özel dns, dns nasıl girilir, google dns, open dns

Tamam butonuna tıklayıp test edin.

Facebook VPN İle Giriş

Facebook vpn girişi için internet tarayıcılarında özel vpn değeri girebilirsiniz. Bunu yapmak için Bilgisayarınızdan İnternet Seçenekleri’ni açın. İnternetten araştırıp Facebook’a giriş için VPN değerinin ne olabileceği ile ilgili araştırmalar yaparak test edin.

İnternet Seçenekleri

Başlat butonuna tıklayıp internet seçenekleri yazın gelecektir. Bağlantılar seçeneği ile ilerleyelim. Facebook VPN ekle

facebook giriş için vpn, facebook yavaşlığı

VPN eklemek için dediğim gibi internetten araştırdığınız vpn giriş değelerini buraya girerek devam edin.

facebook giriş için vpn, facebook yavaşlığı

Facebook Zenmate

Bu uygulama internet tarayıcısına yüklenir google a “Zenmate” yazıp arattığınızda çıkacaktır.  Zenmate kullanımı, zenmade indir işlemlerini yapın. Uygulama sayfasında açıklama olarak

ZenMate VPN – Güvenli internet erişimi için en iyi çözüm. İnternet bağlantını şifrele ve yasaklı sitelere güvenli erişim sağla.

Şeklinde bir bilgi yer almakta. Yükleme işlemi için Google Chrome’a ekle butonuna tıklayın.

zenmate kullanımı, zenmate indir, zenmate nedir, facebook zenmate

Zenmate vpn uygulaması yükledikten sonra tarayıcınızın sağ üst köşesinde yer alacaktır. Buradan ayarlamaları yapıp indirebilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.