PANELİ GİZLEKONU HAKKINDA DESTEK ALMAK İÇİN 11820'Yİ ARAYABİLİRSİNİZ TIKLA ARA

Kısaca Goo.gl; Google’ın URL kısaltma hizmetidir. Uzun bir URL’ye sahip olan bir web sitesinin linkini uzunca bir yere yazmak yerine bu servis sayesinde linki kolayca kısaltabilir ve bu şekilde sosyal medyada ve istediğiniz her yerde paylaşabilirsiniz.

Bu sistem sizin belirlediğiniz uzun bir URL yi sıkıştırıp kendi belirlediği benzersiz bir karakter girer. “https://goo.gl/uYLtU kalın yazarak belirttiğim kısım benzersiz id dir ve bu url de tek bir hedef url mevcuttur. Bir diğer amaçlarından biri ise link gizlemektir.

URL Kısaltma API ile uygulama geliştirmek masaüstü, mobil veya web goo.gl kısa bağlantıları yönetmek için basit bir HTTP yöntemleri kullanan uygulamaları yazabilirsiniz.

Uzun bir URL’ye sahip bir web site adresini, tarayıcınızın adres satırından kısmından kopyalamanız gerekiyor.

https://goo.gl/ Adresine giriş yapıyorsunuz ve linki ilgili kısma ekliyorsunuz. reCAPTCHA seçeneğinden robot olmadığınızı kanıtladıktan sonra Shorten URL kısmına tıklamanız yeterli olacaktır.

goo-gl-url-kisaltma-nasil-yapilir

Aşağıdaki gibi size özel bir url oluşturacaktır ve bunu kopyalamanızı da kolaylaştırabilir sistemi mevcut. Kısaltılan url: https://goo.gl/8Wfbhx

link-kisaltma-goo-gl

Google’ın güzel servislerinden biri olan Goo.gl URL kısaltma bu şekildedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.