Google Chrome Hızlandırma Çözümleri

0
Google Chrome Hızlandırma Çözümleri
PANELİ GİZLEKONU HAKKINDA DESTEK ALMAK İÇİN 11820'Yİ ARAYABİLİRSİNİZ TIKLA ARA

Bu makalemizde tüm internet kullanıcılarının çoğunlukla hızlı olduğu için tercih ettiği Google Chrome hızlandırma çözümleri vereceğiz.

Google Chrome ile internette gezinirken “aşırı yavaş çalışıyor” diye şikayetçiyseniz aşağıdaki işlemleri yapmaya başlayalım. Aşağıda vereceğimiz bilgilerle biraz da olsa hızlandığını göreceksiniz.

Çözüm 1: Tarayıcı önbelleği temizleme

Tarayıcı önbelleği temizleyerek Google Chrome’un hafızası tamamen boşaldığı için daha rahat çalışacaktır. Bu işlemi yapmak için Chrome açıkken klavyenizden Ctrl Shift Delete tuşlarına birlikte basın. Aşağıdaki pencere gelecektir. Son 1 gün yazan kısmı en baştan olarak değiştirip tümünü seçip sıfırlarsanız tarayıcınız bir oh diyip rahatlayacak ve daha iyi bir performans gösterecektir.

Google Chrome Tarayıcı Geçmişi Temizleme

Çözüm 2: Deneysel tuval özelliklerini etkinleştirme

Bu özellik Henüz tam olarak etkisini göstermese de, gelişme aşamasında olan tuval özelliğini tarayıcının adres satırına yazıp giriş yapın chrome://flags/ sayfada bu özelliğin nerede olduğunu bulmak için ctrl + f yapıp tuval yazın aşağıdaki gibi bulacaktır. Dikkatli olun buradan yanlış birşeyi etkinleştirmemeniz ya da devre dışı bırakmamanız gerekiyor.

Google Chrome Deneysel Tuval

Çözüm 3: Daha performanslı çalışması için ekran kartı desteğini açın

Bu özelliği açmak için Google Chrome’un dosya konumuna giriş yapmanız gerekiyor. Giriş yaptıktan sonra aşağıdaki gibi ekran kartınıza göre değişiklik gösterecektir.

Google Chrome Hızlandırma

Çözüm 3: Google Chrome eklentilerini tamamen silin

Aşağıda görüldüğü gibi, Adblock tarzı eklentiler internette sayfa açmada gecikmeye sebep olacaktır ve bu dahil kullanmadığınız hangi uzantı var ise bunları çöpe atın.

Google chrome adblock eklenti silme

Bu şekilde daha iyi bir performanslı Google Chrome tecrübesi yaşayacaksınız. Google Chrome Bilinmeyen Klavye Kısayolları adlı makalemizi okuyup kısayol tuşları ile daha pratik kullanabilirsiniz. Tecrübe ve deneyimlerinizi yorum yazarak bildirebilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.