Google Chrome’da Ram Sorunu Çözümü

0
Google Chrome Ram Sorunu Çözümü
PANELİ GİZLEKONU HAKKINDA DESTEK ALMAK İÇİN 11820'Yİ ARAYABİLİRSİNİZ TIKLA ARA

Google Chrome tarayıcı uygulamasını kullandığınız vakitlerde bilgisayarınız çok fazla şekilde RAM yani Random Access Memory harcar. Türkçe’ye Rastgele Erişimli Bellek diye çevirebiliriz. Bir tarayıcı bu kadar RAM ya da bellek harcar mı merak ediyoruz? Fakat Google Chrome tarayıcısının bunu harcaması mümkün. Ne tür nedenlerden dolayı bu kadar bellek harcar? Eğer bu soruyu cevaplarsak Ram sorununu da bir yerde çözmüş oluruz.

Google Chrome Ram Sorunu

Google Chrome web tarayıcısının bilgisayarda kurulumunu yapar iken her yönergeye tamam deyip bilmediğiniz uygulama ya da eklentileri kurmayın. Bu fazlalıklar tarayıcıya ekstradan yük yüklemeye yaramaktan başka bir işe yaramaz. Sadece Chrome tarayıcısını kurun yeter. Google Chrome uygulamasının her geçen gün teknoloji ile daha fazla geliştirilmeye çalışıldığını hepimiz biliyoruz. Bu tarz uygulamalarda genel olarak en iyisi en güncel olanıdır. Google Chrome’u adres bölümüne chrome://help/ yazarak güncelleme yapabilirsiniz.

Google Chrome RAM Sorunu

Her çeşit uzantıyı yüklerseniz tarayıcıya fazladan yük binecektir. Bu da haliyle fazla ram kullanacaktır. Her uzantı indirme biraz daha fazla bellek harcamak demektir. Bu nedenle kullanmadığınız işe yaramaz uzantıları mutlaka kaldırın. Facebook uygulamasına PC’den girdiğinizde bazen videolar otomatik oynatılabiliyor. Ayarlar kısmından bu özelliği değiştirme durumunuz var. Hem kota kullanımı açısından hem de Chrome’un çok RAM kullanmaması için otomatik video oynatma özelliğini kapalı tutmanızda yarar var. Bu tarz küçük ayrıntılara özen gösterdiğiniz zaman Chrome’un öncesinden daha az RAM kullandığını göreceksiniz.

Bir diğer makalemiz olan Google Chrome Bilinmeyen Klavye Kısayolları adlı yazımızı da okuyup bilinmeyen kısayolları öğrenebilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.