HD Desteklemeyen Televizyonda HD Uydu Kullanılabilir mi

1
PANELİ GİZLEKONU HAKKINDA DESTEK ALMAK İÇİN 11820'Yİ ARAYABİLİRSİNİZ TIKLA ARA

HD desteği olmayan televizyonlarda Hd uydu alıcısı kullanılabilir mi? Sorusunun yanıt bulabilmesi için yazımızı hazırladık.

Alınan televizyonların bazılarında hd desteği olmadığı için hd yayın yapan kanalların açılmama durumuyla karşılaşabilirsiniz. Uydu alıcıların HD özellikli olması tek başına yeterlilik göstermeyebilir. Televizyon kullanıcıların akıllarında merak ettiği konulardan bir tanesi de budur.

Yani televizyon HD desteklenmemesine rağmen HD uydu alındığında televizyonda HD yayınları aktif olarak çalışabilir mi? Normal koşullarda buna direk çalışmaz ya da açılmaz diyemeyiz. Fakat HD kalitede yayını sizlere tam olarak göstermeyeceğini bildirebiliriz.

HD Desteklemeyen Televizyonda HD Uydu Kullanılabilir mi 1

Şunu da belirtmekte fayda bulunmaktadır. Yakın zaman içerisinde SD yayınlar HD yayına geçebilecektir. Yani yayın yapan kanallarda SD yayın ile HD yayın arasında maliyet göz önüne getirildiğinde arasında çok fazla fark görüntülenmemektedir. O yüzden kısa bir süre sonra SD yayın döneminin sona ereceğini belirtmekte fayda bulunmaktadır.

HD Desteklemeyen Televizyonda HD Uydu Kullanılabilir mi 2

HD uydu alıcısı almanız bu hususta oldukça önem arz etmektedir. Fakat yayının HD kalitede izlenmesi mümkün değildir. O yüzden aldığınız televizyonunda bunu desteklemesi gerekiyor. Kısaca özet geçecek olursa televizyonunuzun HD kalitede olmaması sonrasında alacağınız HD uydu alıcısında HD kanallar açılabilmektedir. Fakat yayın kalitesin SD olarak sizlere gelecektir.

Kısa zaman sonra da Tüm SD yayın yapan kanalların da HD yayına dönüşeceğini sizlerle paylaşabilirsiniz. Televizyonunuzda HD yayın yapan kanalların açılmamasına yönelik aldığınız ya da alacağınız Uydu alıcısının HD olmasına ilişkin bilgiyi sizlerle paylaşmış bulunuyoruz.

1 Yorum

  1. Başlıkta sorunun cevabını ben vereyim. Siz unutmuşsunuzz
    Evet HD uydu kullanılabilir. tüplü tv olmadığı sürfece Gözle görülür bir fark hissedilmezz

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.