Huawei HG521 v1 Modem Yazılım Güncelleme

20
Huawei HG521 v1 Modem Yazılım Güncelleme
PANELİ GİZLEKONU HAKKINDA DESTEK ALMAK İÇİN 11820'Yİ ARAYABİLİRSİNİZ TIKLA ARA

Huawei HG521 yazılım güncelleme işlemi genelde modemlerde internette kopma sorunu çözümü veya @ttnet kilidinin kaldırılması için yapılan bir işlemdir.

Bu işlem sonucu ttnet kilidi kalkacak ve modem diğer servis sağlayıcılarında da kullanılabilir hale gelecektir ve internette kopma sorunu çözümü olacaktır.

Huawei hg521 modem kullanıcıları sık sık internette kopma problemi yaşayabilirler, bu yaşanan kopma problemi gidermek için bu yazılım güncelleme dosyası çözümü sağlayabilir. Bu işlem çoğu modemde işe yararken çoğu modemde de işe yaramamaktadır.

Huawei HG521 Firmware İndir (3.19 MB)

Huawei Modem Yazılım Güncelleme

 • Huawei modem arayüzü girişi için öncelikle bir internet sayfası açıp adres satırına 192.168.1.1 yazıp enter a tıklayın.
 • Modem arayüzüne Kullanıcı adı admin şifre ttnet şeklinde giriş yapın,
 • Eğer bu şifre ile huawei hg521 modem girişi yapamıyorsanız,
 • Modemin fabrika ayarlarına alınması sıfırlanıp resetlenmesi gerekiyor.
 • Huawei hg521 yazılım güncelleme
 • Kullanıcı adının devamında @ttnet harici farklı bir uzantı girişi için diğer butonuna tıklanır.

Huawei Echolife Home Gateway Kolay Kurulum Ekranı

 • Kullanıcı adı ve şifreyi giriş yapınca genelde aşağıdaki ekran görüntüsündeki hata alınır.

Lütfen girdiğiniz servis adını kontrol ediniz. Bu bilgi başvurunuz sonrasında size verilen belge üzerindeki ADSL kullanıcı adı alanında işaretinden sonra yer almaktadır uyarısı

Öncelikle yazılım yüklemesi yapmak için Güncelleme dosyasını buradan İndirip masa üstüne kaydedin. ve Dosyayı .zip ten çıkarıp masa üstüne kaydedin.

 • 192.168.1.1 ip ile modem arayüzüne giriş yapın.
 • Kullanıcı Adı : admin  ve  Şifre : ttnet ile giriş yapın.
 • Sol kısımdaki menüden Bakım butonuna tıklayın ve Aygıt seçeneğini seçin.
 • Aşağıdaki resimde görüldüğü üzere Yazılım Güncelleme kısmına tıklayıp Browse butonuna tıklayın.
 • Butona tıkladıktan sonra yazılım dosyasını seçeceğiniz ekran gelecektir, masa üstüne indirdiğimiz ve çıkardığımız dosyayı seçiyoruz.
 • Yazılım Yükseltme butonuna tıklıyoruz.
 • ÖNEMLİ : Yazılım güncelleme yaklaşık 2 dakika kadar sürecektir, bu süreçte modemi kesinlikle kapatmayın aksi halde modem kullanılmaz hale gelebilir. Yazılım güncelleme tamamlandıkta nsonra modemi fabrika ayarlarına almanız gerekmektedir.

Yazılım Güncelleme

Huawei hg521 yazılım güncelleme işlemini yaptık sorunun çözümü sağlandıysa ya da bu işlem sonuç vermezse yorum bırakabilirsiniz.

Güncelleme yaptıktan sonra Huawei hg521 modemlerde kablosuz bağlantıda ya da dsl bağlantısında kopma problemini de çözecektir.

Fakat bu kopmalar sadece yazılımdan kaynaklanan sorunlarla ilgili olmaz bazen kablo kontrolü yapmak gerekebilir, kablosuz bağlantıdaki kopma sorunu için ise kanal ayarlarının kontrolü gerekebilir…

20 YORUMLAR

 1. kolay gelsin ben komşudan kablosuz internete giriyorum ama sadece salonda baglana biliyorum.
  bende huwai hg521 modem var ttnet in verdiği ben bu modemle komşudan gelen kablosuz baglantımı baglayıp bütün odalara yaya bilirmiyim.
  yani acses point gibi ama kablo baglantısı yok yardımcı olursanız sevinirim teşekurler.

 2. Selim bey merhaba, benim modem de vodafone adsl saglayıcısını kabul etmiyor. Browser bu dosyayı ekledikten sonra yazılım yükseltme aşamasını geçince tekrardan kurup mu @vodafone yazıp devam edeceğiz Bu ara da çok teşekkür ederiz yardımınız için.

 3. Yazdığınız işlemleri yaptım benim modem de vodafone’ye aşağıdaki mesajı veriyor.
  1 hata mesaj(lar)ı.

  Hata mesaj(lar)ı aşağıdaki gibidir:
  •Lütfen girdiğiniz servis adını kontrol ediniz! Bu bilgi başvurunuz sonrasında size verilen belge üzerindeki ADSL Kullanıcı Adı alanında @ işaretinden sonra yer almaktadır.

 4. söylediklerinizin hepsini yaptım gırdım kullanıcı adınıda @vodafone yaptım ama internete girmiyor nedenını ve çözümünü yazarsanız sevinirim

 5. Modemi resetleyin sonra http://192.168.1.1 adresine girin Kullanıcı adına “admin” , şifre: “ttnet” olarak giriş yapın.Sonra modem arayüzünden : Bakım/Aygıt/Konfigürasyon dosyası/Konfigürasyon dosyasını İndir’i seçin.Sonra indirdiğiniz konfigürasyon dosyasını Microsoft Word ile açın.Belgenin içinde “@ttnet” diye arattırın.ordaki Username yazan yere tırnak içindeki bilgiyi silip yeni Servis sağlayıcınızın adını yazın(Örn: example@smileadsl). Yanında Password diye bir yazı daha var belgede.onu da silip yeni şifrenizi girin.Ve belgeyi kaydedin.Ancak başta söylediğim reset atmadan sonra WLAN şifrenizi koymayı unutmayınız.Yoksa internete bağlanamazsınız.Sonra yine modem arayüzünden : Bakım/Aygıt/Konfigürasyon dosyası/Konfigürasyon dosyasını yükleyi seçip yeni kaydetmiş olduğunuz belgeyi siteye yükleyip 5 dakika bekleyiniz.Modem resetlendiğinde artık yeni servis sağlayıcınızla internete bağlanabilirsiniz.Kolay Gelsin.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.