Huawei HG658 v2 Kablosuz Ayarları ve Şifre Değiştirme

24
PANELİ GİZLEKONU HAKKINDA DESTEK ALMAK İÇİN 11820'Yİ ARAYABİLİRSİNİZ TIKLA ARA

Superonline tarafından verilen modem olan Huawei hg658 v2 home gateway kablosuz ayarları ve şifre değiştirme işlemlerinin nasıl yapıldığını anlatacağım.

Öncelikle bir şekilde modeme kablolu ya da kablosuz bağlı olmanız gerekiyor, modeme hiçbir şekilde şifreyi bilmediğimiz için bağlantı kuramıyorsak pc den ethernet kablosu yardımı ile bağlantıyı yapmamız gerekiyor.

Eğer sadece telefonla bağlanacaksanız bu şekilde de modeme mevcut şifresi ile bağlantı kurup bu şekilde devam edeceğiz (eğer değiştirilmediyse modem varsayılan şifresi modemin altındaki etikette yazar etiketten bakabilirsiniz).

Bir şekilde modeme bağlanmayı başardıysak hemen kablosuz ayarları için işleme koyulalım. Modeme bağlandığınız cihazdan bir internet sayfası açıp adres satırına 192.168.1.1 yazıp giriş yapın. Karşınıza aşağıdaki gibi bir ekran gelecektir. Kullanıcı adı admin şifre ise superonline dir. Eğer şifre ile giriş yapamıyorsanız modemi fabrika ayarlarına almanız gerekebilir.

Arayüze girdikten sonra Yerel Ağ > Kablosuz Ağ Ayarları kısmına giriş yapın.

Kablosuz Ağ Şifreleme menüsü altında Kablosuz ağ adı ve Huawei HG658 v2 modem şifresi yani kablosuz olarak bağlantı kuracağını şifreyi buradan değiştirebilirsiniz.

Wifi sinyali düşükse; Gelişmiş Ayarlar kısmından ayarlamaları aşağıdaki gibi yapabilirsiniz. Sadece Kanal Otomatik değil de 11 olarak değiştirip deneyebilirsiniz.

Huawei HG658 v2 Modem Resetleme

Modemi fabrika ayarlarına almak, firmware yüklemek, yazılım güncellemek ve resetlemek için Bakım > Aygıt Yönetimi menüsünü kullanabilirsiniz.

Modem kurulumu ve internet ayarları için Huawei HG658 v2 Modem Kurulumu makalemizi inceleyebilirsiniz.

24 YORUMLAR

 1. merhabalar ben arayüze girip şifreyi doğru girdiğim halde giriş yaptıktan 5sn sonra tekrar admin sayfasına yönlendiriyorum bu yüzden arayüzde hiçbir değişiklik yapamıyorum sorun nedir acaba yardımcı olursanız sevinirim

 2. Bu modemin internet hızını nasıl artırabilirim bide nasıl qos ayarları var mı yoksa nasıl eklerim varsa nasıl yaparım indirme hızım 200-300 kb

 3. Merhabalar bu modemin mtu ayarını değiştiremiyorum. Güncel arayüzünü google da saatlerdir hatta günlerdir arıyorum. Ama hiçbirşey bulamadım . Yardımınız için şimdiden teşekkürler.

 4. Bu modeme uzaktan bağlanılamıyor. yani IP adresini farklı bir lokasyondan girdiğiniz zaman açılmıyor ara yüzü. Portlama falan çalışmıyor doğru düzgün. sanırım aktif değil modem yazılımında.

  • 80 portunu açmanız yeterli. Güvenlik duvarını da kapatmanız gerekiyor. Eğer hattın ipsi statikse statiği girip, statik değil dinamikse bağlanacağınız anda o modeme bağlı olan bir cihazdan o anki dış ip yi öğrenip bu şekilde tekrar denemelisiniz.

 5. beyler bende bir sorun var HG658 V2 Home Gateway internete bağlanılamıyor ara sırada değişiyor birde ben bi oyun oynuyorum Darkorbit bundada ip adresinden kaynaklı olabilir diyor anlayamadım

 6. Merhabalar. Arayüzde kullanıcı adıyla şifreyi yazıyorum girilmiyor hata veriyor. Fabrika ayarlarına döndürün demişsiniz ancak döndürmeyi bilmiyorum. Yardımcı olurmusunuz.

  • Merhaba, Fabrika ayarlarına döndürme işlemi için modemin arkasındaki iğne veya kalem ucu ile resetleyebileceğiniz bir delik olacaktır, o kısma 5 saniye basılı tutun modeminiz resetlenecektir.

 7. Merhaba 25 gündür internete bağlanamıyoruz Turkcell Superonline’ı aradık ancak hiçbirşey yapamadılar. Türk Telekom’dan görevli göndereceklerini söylemelerine rağmen göndermediler. Bu sıkıntıyı nasıl çözebileceğimiz konusunda bir fikrimiz yok. Acaba fabrika ayarlarına sıfırlasak kendine gelir mi yoksa işler sarpa mı sarar

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.