Inca IAP-700nr Router Kurulumu

0
Inca IAP-700nr
PANELİ GİZLEKONU HAKKINDA DESTEK ALMAK İÇİN 11820'Yİ ARAYABİLİRSİNİZ TIKLA ARA

Bu makalemizde Inca IAP-700nr router kurulumu işleminin nasıl yapıldığını anlatacağız, bu cihazı kullanarak kablosuz ağınızın sinyalini genişletebilir eğer çok katlı bir ev ise bu cihazı kullanarak modemin sinyalini arttırabilirsiniz aynı zamanda da hem dağıtıcı olması ile birlikte adsl modem olarak da kullanılabilir.

Access point olarak ayarları yapılandırıp ister kablolu ister kablosuz modemle eşleştirip sinyali güçlendirebilirsiniz.

Yapılması gereken işlem bu cihazın mevcut modem ile eşleştirme işlemidir. Hemen başlayalım.

Öncelikle bilgisayarınızdan bir internet sayfası açıp adres satırını silin. 192.168.1.1 yazıp Enter’a tıklayın.

inca-iap-700-nr-router-kurulumu_1

Karşımıa gelen Hızlı Kurulum ekranında DHCP modunda kullanıyorsak dağıtıcı olarak ayarlayabiliriz. (Eğer adsl olarak kullanılacak ise PPPoE kısmına tıklayıp ADSL kullanıcı adı ve şifrenizle devam edebilirsiniz.)

Kablosuz ağ adını ve şifresini buradan belirleyebiliyoruz. Gelişmiş ayarlar için sağ üst köşede görünen AYARLAR butonuna tıklayalım.

inca-iap-700-nr-router-kurulumu_2

Gelişmiş ayarlar ekranında sol kısımda yazan menüye tıklayalım. WAN menüsü içerisinden modem ile inca router eşleştirme ayarlarını yapılandırabiliriz.

  • WAN bağlantı türü: DHCP (Kablo Modem) ise modem ile inca router arasında ethernet kablosunu inca modemin WAN portuna takmanız yeterli olacaktır bu şekilde iki cihaz arası bağlantı kurulumuş olacaktır.

inca-iap-700-nr-router-kurulumu_3

  • Wan Bağlantı Türü: Kablosuz Seçeneği seçili ise iki cihaz arası kablosuz eşleştirme yapılıp bu şekilde ağı genişletebiliyoruz. Eşleştirme işlemini AP Tarama butonuna tıklayarak yapabiliriz.

inca-iap-700-nr-router-kurulumu_4

AP tarama tıkladıktan sonra inca router, etraftaki wifi ağlarını tanımlayacaktır, kendi modemimizin ağ adını seçmek için sağ kısımda bulunan radio butona tıklayalım ve Bağlan butonuna tıklayalım.

inca-iap-700-nr-router-kurulumu_6

Bağlanma işlemi sonrasında şifre belirleyip ayarları kaydedebilirsiniz.

inca-iap-700-nr-router-kurulumu_7

Kaynak: Inca Türkiye

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.