Instagram’da Canlı Yayın Özelliği Nasıl Kullanılır?

1
PANELİ GİZLEKONU HAKKINDA DESTEK ALMAK İÇİN 11820'Yİ ARAYABİLİRSİNİZ TIKLA ARA

Instagram Canlı yayın (Live) özelliği diğer popüler sosyal medya uygulamaları olan Twitter, Facebook ve Youtube’un ardından Instagram’a da geldi. iPhone ve Android kullanıcıları için yakında sunulacak olan Instagram Stories (Hikaye) üzerinden kaydedilmeyen fotoğraf ve video şeklide canlı yayın yapabileceksiniz. Bu makalede instagram’da canlı yayın özelliği nasıl kullanılır bunu anlatacağız.

100 milyondan fazla kullanıcısı olan Instagram’ın belki de tek eksiği canlı yayın yapma özelliğiydi. En son Snapchat deki gibi Hikaye paylaşma ile ilgili bir yenilik yapmıştı bu canlı yayın özelliği sayesinde diğer uygulamalara gerek kalmaksızın takipçilerinize canlı yayın yapabileceksiniz, yalnız belirttiğimiz gibi bu canlı yayınınız kaydedilmeyecektir.

Instagram Canlı Yayın Nasıl Yapılır

Canlı yayın özelliği instagram’da Hikayeler kısmından yapılacak. Instagram Stories yani Hikayem özelliğinden belirli saniyede paylaştığınız bir video ya da çektiğiniz bir fotoğraf 24 saat sonra otomatik siliniyor. Gelecek güncelleme ile bu ekrandan sadece hikayeyi paylaşmak değil uzun bir olayı canlı yayına alıp paylaşa bileceksiniz. Bu arada canlı yayın süresinin en fazla 60 dakika kadar yapılabildiğini hatırlatmakta fayda var.

  1. Instagram’da canlı yayını başlatmak için sol üst köşedeki kamera ikonuna tıklıyoruz.
  2. Eğer Instagram hikayeler özelliğini kullanıyorsanız bu ekran size hiçte yabancı gelmeyecektir. Hikaye paylaşmak için yaptığımız işlemin aynı yalnız burada alt kısımda Live ya da Canlı Video Başlat diye bir seçenek olacak bu moda alıp videoyu başlattığınızda takipçilerinize canlı yayın yapabiliyorsunuz.

yayın başlatmak için tek yapmanız gereken “Canlı Video Başlat” moduna geçmek. Canlı yayına başladığınız vakit takipçilerinize bildirim gidecektir. Canlı yayında iken akan yorumlardan beğendiğinizi sabitleyebilir eğer isterseniz yorumları kapatabilirsiniz.

1 Yorum

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.