İnternet Hız Testi Siteleri

0
İnternet Hız Testi Siteleri
PANELİ GİZLEKONU HAKKINDA DESTEK ALMAK İÇİN 11820'Yİ ARAYABİLİRSİNİZ TIKLA ARA

İnternet hızınızı ölçmek amaçlı gelişen teknoloji ile birçok seçenek bulunmakta. Bunlar arasında fazla bir fark yok. Ancak ufak tefek farklar göze çarpabiliyor. Fakat bunlar hız konusunda sizi yanılgıya düşürmez. İnternet hız testi uygulamak için öncelik ile bazı konularda sizi uyarmamız gerekiyor. Bu durumlar;

  • Hız testi için kablolu bağlantı yapmalısınız.
  • Bilgisayarda internetinizi kullanan tüm uygulama ya da programları kapatın.
  • Tarayıcıda yalnızca hız testi yapan site açık olsun.
  • Test yapılırken hiç bir biçimde indirme işlemi yapmayın.
  • Modeme başka cihaz ya da cihazlara bağlı olunmasın.

Tüm bu hususları kontrol etmenin ardından internet hızını başarılı bir şekilde ölçmek için aşağıdaki yöntemleri kullanabilirsiniz;

Speedtest

Speedtest’i hız testi için kullanabilirsiniz. Bu site dünya genelinde en çok hız testi yapılan sitesidir. Testinizi yaptığınız sırada IP numaranızı ve internet bağlantısı sağlayıcınızı test ekranında size gösteriyor. Speedtest’e ile internet hızınızı ölçmek için buraya tıklayın.

Türk Telekom

Türk Telekom hız testi de kullanılabilir. Türkiye’de en fazla tercih edilen web sağlayıcılarından biri olan Türk Telekom, kendi hız testi sayfası kullanımı oldukça tercih ediliyor. Türk Telekom ile internet hızınızı ölçmek için buraya tıklayın.

Doping

Doping ile de hızınızı test edebilirsiniz. Yavaş yavaş gelişen bir internet sağlayıcısı olan bu Doping’in kendi hız testi programını geliştirmesi çok başarılı bir çalışma olmuş. Doping ile hız testi yapmak için buraya tıklayın.

Fast

Fast hız testini kullanabilirsiniz. Fazla bilinmeyen bir program olmasına rağmen işinize yarayacak kadar iyi olduğunu söylemek doğru olur. Fast ile internet hızınızı test etmek için buraya tıklayın.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.