akn, btk, akk, kotasız internet, ucuz internet
PANELİ GİZLEKONU HAKKINDA DESTEK ALMAK İÇİN 11820'Yİ ARAYABİLİRSİNİZ TIKLA ARA

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığından yapılan açıklamada, ücretleri oldukça yüksek olan internet ücretlerinde indirime gidilmesine yönelik Bilgi Teknolojileri Kurumu (BTK) ile bir çalışma yaptıklarını belirtti.

Adil Kullanım Noktası (AKN) Sorunu

Ülkemizde internet konusunda yaşanan en büyük sorunların başında AKN yer ve fiyatların çok yüksek olması geliyor. Onlarca internet tarifesi var ve AKN’nin olmadığı en aşağı 8 megabit hızında bir internet kullanmak olmak için, ortalama 90 TL’nin üzerinde bir tutar ödemeniz gerekiyor.

btk, akn, akk

Bu sistem ile akn örneğin 50 GB ise kullandığınız internet 50 GB geçince en aşağı 8mbps olan internetin hızı hoop 3 mbps yani neredeyse edge hızına düşüyor ve bu şekilde olunca da ki genelde ay sonlarına doğru olur, internet yavaşlar ve bunu hiçbir kullanıcı istemez yanısıra mobil kullanıcılar ise yüksek ücretlerle düşük kotaların verilmesi, kullanıcıları zor duruma düşüyor.

ahmet-arslan-ulastirma-bakani

 

İşte gel gelelim bu sorunun düzeltilmesi için atılacak adıma, bu konuda müjdeli haberi, TBMM Plan ve Bütçe Komisyon’unda konuşan Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan verdi. Bu görüşmede bir gazetecinin “ülkemizde internetin pahalı olduğuna dair eleştirel bir sorusuna yanıt veren Bakan Arslan, internet fiyatlarının yüksek olmasının serbest piyasa ölçüleri çerçevesinde göreceli olduğunu fakat, fiyatların ucuzlaması için BTK ile bir çalışma içerisinde olduklarını belirtti.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.