PANELİ GİZLEKONU HAKKINDA DESTEK ALMAK İÇİN 11820'Yİ ARAYABİLİRSİNİZ TIKLA ARA

Apple, önümüzdeki günlerde çıkacak olan iOS 10 sürümünü WWDC 16’da  tanıttı. iOS 10 ile gelen yenilikler neler? iOS 10 çıkış tarihi ne zaman? diyorsanız bu incelememizde bunlara değineceğiz.

iOS 10 ile gelen yenilikler

iOS 10 ile kilit ekranı tamamen değişecek, kilit ekranı arayüzü yeniden tasarlanıyor. Kilit ekranında oldukça flu görünüme sahip bildirimlere yer verilecek. Ayrıca kilit ekranında 3D touch özelliği kullanılacak. iOS 10 ile varsayılan ve kaldırılamayan uygulamalar kaldırılabilecek.

ios-10-arayuzu

Yepyeni bir denetim masası görünümü, birçok yeniliğe yer verilip denetim masasını es geçmek olmaz, kendisinin de zaten güncellenmeye ihtiyacı olduğunu biliyoruz çünkü geçen sürümlerde güncellemesi henüz yapılmamıştı ve 3D touch özelliğine sahip olan cihazlarda artık daha fazla kısayol yer alacak.

ios-10_2

  • Siri yapay zekası daha güçlü, Siri bu güncelleme ile diğer uygulamalar ile iletişime geçebilecek.
  • Fotoğraflar uygulaması da geliştirildi, iOS 10 fotoğraflar, arşivinizdeki fotoğrafları kişilere göre analiz ediyor ve otomatik olarak albüm oluşturuyor. Bu yüz tanıma sistemi aynı şekilde mekanlar için de kullanılıyor ve fotoğraflar çevredeki öğelere göre organize ediliyor.

ios-10-fotograflar

  • Haritalar uygulaması iOS 10’da yenileniyor, ayrıca kullanıcılarından çok sayıda tepki alan Apple Music de yeni tasarım ile kullanıcılarına bu güncelleme ile sunulacak.

İlginizi Çekebilir: iPhone Telefonun ışığı gözünüzü yormasın

16 GB iPhone Kullananlara Müjde!

iOS 10, güncellemesinin belkide en can alıcı özelliği 16GB iPhone kullanıcıları için  uygulama önbelleği temizleme yaparak uygulama belleğinin silinmesi sağlanacak hem hafıza kapasitesi açılacak hem de pil süresini uzatacak.

iOS 10 güncellemesini alacak modeller

ios 10 güncellemesi alacak cihazlar, iphone, ipad

iOS 10 güncellemesini alacak cihazlar;

iPhone telefonlar;

iPhone 5, iPhone 5c, iPhone 5s, iPhone SE, iPhone 6, iPhone 6 Plus, iPhone 6s, iPhone 6s Plus

iPad tabletler;

iPad Air, iPad Air 2, iPad 1, iPad 2, iPad 3 , iPad 4, iPad mini 2, iPad mini 3, iPad mini 4, iPad Pro, 9.7 inç iPad Pro, iPod touch 5 ve iPod touch 6 alıyor.

iOS 10 İnceleme Videosu

iOS 10 çıkış tarihi

iOS 10 güncellemesi iPhone 7 ile birlikte Eylül ayında son kullanıcıya güncelleme açılacak. Fakat isteyenler için iOS 10 Beta 1 indirime sunulacak.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.