iOS 11’de Tespit Edilen Bazı Hatalar

Dün akşam Apple'ın yayınladığı yeni işletim sistemi iOS 11, çok çılgın hatalarla birlikte geldi.

0
PANELİ GİZLEKONU HAKKINDA DESTEK ALMAK İÇİN 11820'Yİ ARAYABİLİRSİNİZ TIKLA ARA
iOS 11, tamamen yeni özelleştirilebilir bir kontrol merkezi, iPad için (multi tasking) çoklu görevler, yeni dosyalar uygulaması, ARKit uygulamaları ve çok daha fazlasıyla Apple cihazlarına geldi. İlk bakışta iOS 11 işletim sistemi şu an için fena olmamasına rağmen bazı hatalarla karşılaşıldı. Apple cihazınızı iOS 11′ e yükseltmeden önce nasıl hatalar tespit edilmiş işte o hatalar.

 

ios 11 güncellemesi

3D Touch Lag Sorunu

Bazı kullanıcılar 3D Touch’ın iPhone 6s ve 6s Plus gibi nispeten eski telefonlarda lag sorunu yarattığını bildirdi.

Anasayfa Düğmesi Gecikmesi

Giriş ekranına gitmek isteyen bazı kullanıcılar, uygulamayı kapattıklarında gecikme olduğunu bildiriyorlar. Yetkililere göre yeni işletim sistemi yüklendikten sonra iOS cihazının her şeyi dizine eklemesi 24 saat gibi bir süreye denk gelebiliyor.

iCloud Fotoğraf Kütüphanesi

Ekran görüntüsü alındıktan sonra görseli iCloud’a yükleyen cihaz, sonrasında tam çözünürlükteki resmi siliyor. Bu da bazı kullanıcıları ciddi anlamda çileden çıkartabilir.

Durum Çubuğunu Ters Çevir

iPad bazen durum çubuğu renklerini tersine çevirebiliyor. Bu sorunun neden kaynaklandığı şu an için bilinmiyor.

ios11 ekran

Bu gibi sorunların dışında telefonu inceleyen Ryan Lau’nun karşılaştığı diğer sorunlara buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz. Öncelikli önerimiz, yeni bir işletim sistemine geçen telefonunuza yedeklerinizi alarak temiz bir kurulum yapmanızdır. Bu kurulumdan sonra işletim sistemi hala bu sorunlarla karşılaşıyorsa, Apple’ın güncelleme yapmasını beklemek en doğru hamle olacaktır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.