iOS 9’u Hackleyenlere 1 Milyon Dolar Ödül !

0
PANELİ GİZLEKONU HAKKINDA DESTEK ALMAK İÇİN 11820'Yİ ARAYABİLİRSİNİZ TIKLA ARA

Zerodium, jailbreksiz cihazları tehlikeye uğratacak mobil tarayıcıyı tarayıcı vasıtasıyla ulaşabilen uygulamlalar veya mesajları hedef alan ios 9 güvenlik açıklarını bulabilecek kişilere 1 milyon dolar ödeyeceğini belirtti.

Önceki günlerde App Store (Apple Uygulama Mağazası) için oluşan güvenlik ihlali, şimdiye kadar olan en güvenli mobil işletim sistemi olarak gösterilen iOS 9’un saldırılara karşı tamamen güvenilir olmadığını ortaya çıkarmıştı. Pekii iOS’un hacklenmesi Zerodium için ne anlam ifade edecek?

iOS 9'u Hackleyenlere 1 Milyon Dolar Ödül !, apple, apple 1 milyon dolar ödül, ios 9, ios 9 hack, ios 9 ödül, iphone, ödül, zerodium

Zerodium firmasının amacı, bu şekilde oluşan güvenlik açıklarını tespit edip kurumsal müşterilerine satarak kazanç sağlamak. Katılımın geçerli sayılabilmesi için en önemli kural ise keşfedilecek açığın Apple veya kamuyla kesinlikle paylaşılmama zorunluluğu oldu. iOS 9 sürümünün açığını bulmaları için son gün 31 ekim olarak belirlendi. Zerodium, ödülü birden fazla kişiye dağıtmak istiyor ve toplam miktar 3 milyon doları geçince teklifin sona erdirileceği bildiriliyor.

Kaynak: chip.com.tr

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.