PANELİ GİZLEKONU HAKKINDA DESTEK ALMAK İÇİN 11820'Yİ ARAYABİLİRSİNİZ TIKLA ARA

Ana Ekrana Ekle, iPhone web tarayıcısı olan Safari’de açılan sitenin ana ekrana kısayol eklemesi işlemini yapan bir özelliktir. Bu sayede sürekli ziyaret edilen sayfaları ana ekrana ekleyip tek tıkla zaman kaybetmeden ziyaret etmenizi sağlıyor.

Bu bir nevi uygulamayı indirmeden çalıştırmak gibi oluyor, örneğin AppStore da olan bir uygulama olan örn: İETT uygulamasını markete girmeden indirmek için Safari tarayıcısını açmamız gerekiyor. Bu herhangi bir haber sitesi de olabilir, eğer hergün bir haber okuyucusu iseniz istediğiniz bir haber sitesine girerek de bu işlemi yapabilirsiniz.

Safari açıkken uygulamasını indirmek istediğiniz siteyi seçelim. Bu makalemizde İETT uygulamasını “AppStore” kullanmadan indireceğimiz için http://www.iett.istanbul adresine giriş yapalım. Bu şekilde web sitesindeki bilgiler bizim zaten işimize yaradığı için web sitesinin kısayolunu ekleyebiliriz.

Sayfa açıldıktan sonra yukarıdaki üste doğru ok butonuna tıklayın. Seçim yaptıktan sonra aşağıdaki gibi bir menü gelecektir buradan Ana Ekrana Ekle seçeneğini seçiyoruz.

Ana Ekrana Ekle seçeneğini seçtikten sonra aşağıdaki gibi bir ekran gelecektir kısayol adı ve linki ile ilgili. Buradan Ekle yazan kısma tıklayın.

Ve artık Appstore kullanmadan iett nin uygulamasını indirdik.

NOT: bu işlem sadece haber siteleri ve internet sitesinin çalıştırabileceği uygulamalar için geçerlidir, binevi kısayol oluşturma işlemi ile tek tıkla uygulama indirip internetinizden yemektense bu oluşturulan kısayol ile girmek istediğiniz siteye giriş yapabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.