iPhone iOS 9’dan iOS 8.4’e Dönüş – Memnun Kalmayanlar için

0
PANELİ GİZLEKONU HAKKINDA DESTEK ALMAK İÇİN 11820'Yİ ARAYABİLİRSİNİZ TIKLA ARA

Geçtiğimiz günlerde Apple kullanıcılarına iOS 9 sürümü güncellemesi yayınlandı, güncellemeyi yüklerken güncelleme hatası, telefonun açılmaması, ve telefonla ilgili hataların çıkması gibi sorunlar çıkabiliyor.

Bu hataların çözümü ve ios 9 dan memnun kalmadıysanız ve verim alamadıysanız aşağıdaki işlemleri yaparak eski sürüme yani 8.4 sürümüne geri dönüş yapabilirsiniz.

iphone-ios-9-guncelleme-1

Bu işlemleri yapmadan önce telefonunuzun yedeğini kesinlikle alın !

  1. Bu işlem için gerekenler  İnternete bağlı bir pc, yüklü iTunes 12.2 programı, iPhone usb şarj kablosu gerekiyor.
  2. Öncelikle iPhone telefonun DFU moduna alınması gerekiyor. DFU modu için telefonu kapatın ve usb kablo ile pc ye bağlayın, telefon kapalıyken home tuşuna basıllı tutun taa ki iTunes bağlantı logosu gelinceye kadar.
  3. Telefonun ekranına iTunes logosu geldikten sonra bilgisayarda iTunes ekranında kurtarma modunda iphone algılandı diye bir uyarı çıkacak, buradan Güncelle butonuna tıklayın.
  4. Güncelleme yaklaşık 1.8gb bu 30 dk yı geçecektir bu yüzden sabırlı olun iphone telefonu kapatabilir bağlantısını pc den çıkarabilirsiniz.
  5. Yüklemenin tamamlandığını sağ üst köşedeki Downloads butonuna tıklayarak bakabilirsiniz.
NOT: Yükleme tamamlandıktan sonra 2. maddedeki işlemi yapıp tekrar ilerleyin. Bu şekilde güncellemeyi tamamlayabilirsinz. Güncelle butonuna tıkladıkan sonra güncellenecek sürüm ekrana çıkacaktır, itunes sürümüne göre ios 9 yada 8.4 gelebilir. Hangisini yüklerseniz yükleyin sorun olmayacaktır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.