iPhone Night Shift Nedir?

1
PANELİ GİZLEKONU HAKKINDA DESTEK ALMAK İÇİN 11820'Yİ ARAYABİLİRSİNİZ TIKLA ARA

iPhone kullanıcıları gece saatlerinde ekran ışığı ne kadar düşük olursa olsun gözünüzü yoruyor ve rahatsız edebiliyor. iOS 9.3 ile gelen Night Shift özelliği ile bu sorun ortadan kalkıyor ve artık rahatlıkla gece saatlerinde ekrana bakabileceğiz. Herkesin gece yatmadan önce telefonla bi genel bakış tarzında gerek instagram gerek mesajlaşma gibi şeyler yapıyoruz.

Telefon ışığının göz sağlığı açısından önemi

iphone-night-shift-nedir-4

Akıllı telefonlar; kullanan kişilerde miyopi nin artmasında ve tetiklenmesine neden olabiliyor. Mobil cihazlar ve telefonlar standart okuma mesafesi olan 40cm-50cm arası uzaklıktan daha yakında tutularak kullanılıyor, ve ekrandaki küçük ayrıntıları görmek için de telefona yaklaşabiliyoruz ve bu mesafe doğal olarak artıyor. Bu da Miyopi nin ortaya çıkmasında büyük rol oynuyor. Bunun yanında sıklıkla rastlanan göz kuruluğu tablet bilgisayar ile akıllı telefon kullanıcılarında da görülüyor…

iphone parlaklık, iphone ekran ışığı, iphone gece modu, biseydegil

iPhone Night Shift Nasıl Açılır

Öncelikle bu mükemmel özelliği açmak için telefonunuzun alt kısmındaki kontrol paneli açın ve aşağıda görüldüğü gibi güneş sembolüne dokunun. Bu şekilde özellik aktif olacaktır fakat bu özelliğin ayarlarına gitmek için aşağıdaki işlemleri yapın..

iphone night shift modu

Ayarlar kısmına giriş yapın ve buradan Ekran ve Parlaklık seçeneğine giriş yapın.

 

iphone ekran vev parlaklık, night shift

Bu kısımdan Night Shift seçeneğine giriş yapıyoruz.

iphone night shift

Bu kısımdan iphone gece modunu aktif hale getirebilirsiniz.

iphone gece modu, night shift

Aşağıdaki gibi özel program seçeneğine tıklayıp zamanlama yapabilirsiniz.

iphone gece modu

Zamanlanmış seçeneğini de isterseniz açık hale getirip belirlediğiniz zaman aralığında pil tasarruf güç modu aktif halde değilken bu özellik otomatik olarak belirlediğiniz saat aralığında devreye girecektir.

iphone night shift zamanlama

iPhone gece modu aktif hale geldi bu şekilde gözlerimiz artık gece yorulmayacak ve göz sağlığımıza zarar gelmeyecek en azından göz kuruluğu ve miyopi yi bi nebze önleyeceğiz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.