iPhone’da Yüklü Olan Gereksiz Uygulamalar Nasıl Silinir?

1
iPhone Silinemeyen Gereksiz Uygulamalari Silme
PANELİ GİZLEKONU HAKKINDA DESTEK ALMAK İÇİN 11820'Yİ ARAYABİLİRSİNİZ TIKLA ARA

iPhone gibi teknoloji ve gelişmeleri ile hayata giren Android telefonların en iyi tarafı, birçok farklı uygulamanın mağazalardan ya da sitelerden indirebilmesidir. Bu tarz işlemler diğer eski telefonlarda yapılmaz. Fakat zaman zaman cihazda bulunan ve cihazla birlikte gelen uygulamaları silmek gerekir. Uygulamalar artık kullanılmıyor ise, akıllı telefonda daha fazla alana ihtiyaç varsa, telefon doğru bir şekilde çalışmıyor ise ya da cihaz satılmaya veya birine verilmeye karar verildi ise uygulamalar silmek istenebilir.

iPhone uygulama silme işlemi ile ilgili farklı metotlar izlenebilir, bunları aşağıda ki yazıda bulunabilir. Telefonda cihaz ile birlikte, ön yüklü şekilde gelen bazı akıllı telefon uygulamaları bulunur. Her işletim sistemi türünde bu aynıdır. iPhone telefonunda ön yüklü gelen bu uygulamalardan bazılarını artık silmek gerekebilir.

iPhone Silinmeyen Uygulama Silme

iPhone telefonlarda ön yüklü uygulamaları kaldırmak için tek yapılması gereken şey iOS 10 ve üzeri bir sürümüne güncelleme yapmak. Bu güncellemeyi yaptıktan sonra silinemeyen ve iPhone ile birlikte gelen varsayılan programları artık kaldırabilir ve hafızada gereksiz yer kaplamasını önleyebilirsiniz.

iPhone Varsayilan Programlar
iPhone Varsayilan Programlar

Akıllı telefonda iOS 10 yüklü ise eğer, hiç bir şey yapmaya lüzum kalmadan normal şekilde uygulama kaldırma yöntemi ile bu uygulamalar kaldırılabilir. Fakat kaldırılan bu uygulamalar tekrar işe yarar da geri yüklenmek istenir ise tek yapılması gereken şey de App Store mağazasına girip bu uygulamayı ya da uygulamaları aratıp yüklemek olacak. Şu bir gerçektir ki, kullanılmayan bazı ön yüklü uygulamalar da dahil birçoğu kaldırılmalı ve telefonda yer açılmalı. Ayrıca performans anlamında da cihaz önde olacaktır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.