Kablosuz Modem Sinyali Çok Düşük Nasıl Arttırabilirim ?

0
PANELİ GİZLEKONU HAKKINDA DESTEK ALMAK İÇİN 11820'Yİ ARAYABİLİRSİNİZ TIKLA ARA

Günümüz internet çağının 1. internet aktarım teknolojisi Wireless / Wi-fi olarak biliniyor, kablosuz sinyal düşükse ve modemden biraz bile uzaktayken sinyal çok düşükse bu modem ayarlarından kaynaklanır.

ANTENSİZ MODEMLER İÇİN

Modem eğer Huawei HG521 modemi gibi antensiz bir modemse bu modemden çok iyi bir kablosuz sinyal performansı beklemeniz doğru olmaz.

HG521-modem

Fakat yine olabilecek en iyi performansı almak için modem arayüzünden Mod 11 bgn seçeneğini seçip Kanal seçeneğini de 11 olarak ayarladığınızda olabilecek en iyi performansı alabilirsiniz.

WİRELESS 300MBPS MODEMLER İÇİN

300mbps modemler için kablosuz sinyal arttırma için de yine aynı seçenekleri seçip deneyebilirsiniz, elbette bağlandığınız cihazın da bu hızı desteklemesi gerekiyor, her farklı cihazda ayrı ayrı kablosuz alıcılar mevcut ve hepsinin desteklediği hız standart değildir.

300-mbps-wireless

Modem arayüzüne giriş yapıp kanal seviyesini 11 olarak sabitlemeniz daha sağlıklı olur, yine mod kısmını ise 11 b/g/n mixed modu almanızda fayda var. Not: Kimlik denetimi wpa2/psk olarak da seçebilirsiniz kablosuz şifrenizin kırılmaması için.

ALAN İÇİN MODEMİNİZİN SİNYALİ YETERSİZSE ACCESS POİNT CİHAZI ALIN

Bulunduğunuz ev yada işyerinde kablosuz sinyal genişliği normale göre normal fakat daha fazla alana ihtiyacınız varise Access point cihazı alabilirsiniz.

Access-point

Bu cihazlar repeater mantığı modemden aldığı kablosuz sinyali güçlendirip yeni bir erişim noktası oluşturup aynı şekilde kablosuz sinyali arttıracaktır. Bu ap cihazını modemle kablosuz ya da kablolu eşleştirip interneti dağıtabilirsiniz.

Genellikle yaşanan sorunları bu şekilde ele almaya çalıştım, hangi marka modem kullanıyorsan yorum yaz ayarlar konusunda destek alabilirsin.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.