PANELİ GİZLEKONU HAKKINDA DESTEK ALMAK İÇİN 11820'Yİ ARAYABİLİRSİNİZ TIKLA ARA

Microsoft Mouse

Yeşil gözlü canavar gibi görünmesinden dolayı ona öyle diyorlardı fakat o bir mouse yani fareydi. Microsoft Word ve Not Defteri uygulamalarıyla beraber gönderiliyordu. Ayrıca çok zor olabilir diye gelen kutunun içinden kullanım klavuzu çıkıyordu. Çok tuhaf değil mi sadece iki tuşlu bir mouse bile kullanım klavuzlu çıkıyor.

microsoft-ilginc-donanimlar_1
Microsoft Mouse

1994 Yılında; Microsoft Natural Keyboard

Bilgisayarların git gide yaygınlaştığı 90’lı yılların kapral tünel sendromu endişelerine tepki olarak üretildi. Microsoft Natural Keyboard ise kullanışlı yapısıyla sizi bileğinizi büken klavyelerden kurtarıyordu.

Microsoft Keyboard (Klavye)
Microsoft Keyboard (Klavye)

1996 Yılında; IntelliMouse

Toplu kaydırma topu ile mouse yön verdiğiniz hatta mouse için bir ağırlık mekanizması olarak da kullandığımız dönemi unutmayız.. Bu tasarım ile yeşil gözlü canavar tarihe karıştı.

IntelliMouse
IntelliMouse

1996: SideWinder

Bilgisayar oyunlarının popüleritesi gittikçe bu yıllarda artıyordu ve bu dönemde gamepad ve joystick‘lerin liderliğinde dönemin hakimiyeti Microsoft’un elindeydi. SideWinder, özel denetim sunan oyunlar çıkmasını sağlayacak kadar çok kullanıyordu.

SideWinder
SideWinder

1996 Yılında; Force Feedback Pro

Force Feedback Pro, SideWinder‘lardan sonra oyun konsoluna yeni bir deneyim getirdi, Force feedback titreşim motoru sayesinde oyunu tam anlamıyla hissetmenizi sağlıyordu ve tutuş kabiliyeti ile dönemin en sağlam joystick lerindendi. Popüler olmasından sonra çıkan Force Feedback 2 günümüzde hala kullanılıyor.

SideWinder Force Feedback Pro
SideWinder Force Feedback Pro

1998: Microsoft Cordless Phone System

MP-900, bir bilgisayarla eşleşebiliyen ilk kablosuz telefondu. Bağımsız olarak arama yapabiliyordu, fakat Call Manager yazılımı için bir bilgisayar gerekiyordu.

microsoft-ilginc-donanimlar_6

2001 Yılında; Xbox

Geliştiricileri Sony, Sega ve Nintendo’nun olan ve oyun konsollarının gözdesi olduğu bir dönmede, Microsoft, Xbox ile ortaya çıktı. Xbox, ile oynadığımız oyunlarda kaldığınız yeri kaydetmek için sabit diskle gelen ilk oyun konsoluydu.

microsoft-ilginc-donanimlar_7

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.