Modem Arkasındaki USB Ne İşe Yarar?

0
Modem arkasindaki usb portlari nasil kullanilir

Hemen hemen her güncel cihazda (modem, router) cihazlarında usb portu mevcut peki bu usb girişi ne işe yarar nasıl kullanabiliriz bundan bahsedeceğiz.

Modem arkasındaki usb girişinin kullanım amaçlarından biri ağa bir depolama aygıtı paylaşmak, örneğin, evde veya iş yerinde kullanılmak üzere bir hard disk veya herhangi bir depolama aygıtı takıp ağa paylaşıma açabilirsiniz. Böylelikle ağdaki tüm cihazlar bu diske erişebilecektir.

Yazıcı

Bir diğer fonksiyonu ise ağ üzerinde ortak yazıcı kullanmak istenirse, desteklenen bir yazıcı usb portuna takılarak yazıcı ağa ethernet değil de usb portu ile bağlayabilirsiniz.

modeme usb 3g vinn baglamak

Bu kullanım amaçları haricinde 3G Mobil Modem (Vınn, Jet Modem, Vodem gibi) gibi cihazları da bu şekilde modeme bağlayarak modeme internet erişimini vermek ve wireless ile kullanmasını sağlamak amaçlı kullanılmaktadır.

İNDİRİM KODUNUZ "REF5TC"

İnternet Sitesi Paketi 900TL değil sadece 450TL

1 yıllık Domain + Hosting ve kurumsal mail fırsatı ile teknolojicozumu.com ziyaretçilerine özel indirimden faydalanmak için referans kodunuz REF5TC kodu ile buraya tıklayarak iletişim formunu doldurarak başvuru yapabilirsiniz.

CEVAP VER

Yorumunuzu buraya yazın.
Lütfen adınızı yazın.