Oynadığım Oyunu Nasıl Video Çekerim ve Editlerim

0
Sony Vegas, Video Editleme, Oyun Videosu Çekme
PANELİ GİZLEKONU HAKKINDA DESTEK ALMAK İÇİN 11820'Yİ ARAYABİLİRSİNİZ TIKLA ARA

Oynadığım oyunu nasıl video çekerim ve sonrasında da o çektiğim videoları nasıl editlerim diyenler buraya! Çünkü bu makalemizde bu işlemin pratik yollardan nasıl yapıldığından bahsedeceğiz.

Oyun Ekranını Videoya Alma Programları

Öncelikle ekran görüntüsünü video olarak kaydetmenize yarayan programlar mevcut, bunlardan yaygın kullanılanlardan Fraps, BandicamCamStudio ve CamTasia programlarıdır. Bu programların hepsinin kendine has özellikleri var. İnternetten bu programları araştırıp bunların demo versiyonlarını öncelikle indirerek deneyip sonrasında da satın alabiliyorsunuz.

Oyun Videolarını Editlemek

İşte yetenek gerektiren meselelerden biri de bu, video edit olayıdır. Öncelikle oyunda çektiğiniz videoları, güzel sahnelerini alıp kesip kırpıp efektlerle ve geçişlerle süsleyip çok sağlam videolar yapabilirsiniz.

Bunu yapmanız için gereken ve yaygın olarak da kullanılan program, Sony Vegas programıdır. Bu profesyonel bir video edit programıdır, televizyonlarda izlediğiniz birçok film veya dizilerin editlenmesi bu program ile yapılıyor. Evet böyle olacak diye de programın zor olacağı anlamına da gelmiyor. Herkesin kullanabileceği şekilde bir arayüzü var ve birkaç eğitim videosu izleyerek neyin nasıl yapıldığını öğrenebiliyorsunuz.

Sony Vegas Eğitim Videosu

Bu videoda nasıl yapıldığını izleyebilirsiniz. Not: Video’nun blog sitemiz ile herhangibir ilgisi yoktur, youtube dan eklenmiştir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.